Oficjalna Strona Klubu
pixel

11 kolejka IV ligi – do Nysy przyjeżdża Unia Krapkowice

Przed nami jedenasta już seria gier w IV lidze opolskiej. Naszym przeciwnikiem będzie czwarta w tabeli Unia Krapkowice. Będzie to niewątpliwie szlagier tej serii gier a dodatkowego smaczku tej rywalizacji doda występ w drużynie gości byłych zawodników Polonii.

Goście z Krapkowic to od kilku lat czołowa drużyna najwyższego poziomu rozgrywkowego na Opolszczyźnie (końcowe miejsca w tabeli w czterech ostatnich sezonach: 6,5,5,4). Przed tym sezonem w ekipie prowadzonej przez Łukasza Wichra doszło do wielu zmian kadrowych, jednak największy import przybył z Nysy. Na grę w tym klubie w lecie tego roku zdecydowało się czterech zawodników, którzy reprezentowali nasz klub w sezonie 2020/2021. Piotr Kowalczyk, Kacper Fedorowicz, Rafał Bobiński i Dariusz Zapotoczny byli tymi, dzięki którym Unia miała liczyć się w grze o najwyższe cele. Cała czwórka od początku sezonu stanowiła o sile swojej drużyny. Niestety, w meczu 7 kolejki popularny “Boban” doznał bardzo groźnej kontuzji, która na dłuższy niestety czas wyłączyła go z gry. W tym miejscu życzymy Rafałowi jak najszybszego powrotu do zdrowia i powrotu na ligowe boiska. Do meczu w Nysie goście przystąpią z dorobkiem 18 ligowych punktów, na które złożyło się 5 zwycięstw, 3 remisy i jedna porażka (podobnie jak my z drugą drużyną Odry Opole).

 

Nasza drużyna po porażce w Opolu zamierza zrobić wszystko aby wrócić na zwycięską ścieżkę. Nastroje wśród zawodników są bojowe a trener Łukasz Czajka ma duży komfort w wyborze kadry na to spotkanie, ponieważ wszyscy są zdrowi i gotowi do gry. Mimo, iż czeka nas ciężkie i trudne spotkanie wszyscy liczymy na zwycięstwo i utrzymanie pozycji lidera tabeli. Gorąco zapraszamy wszystkich na Sudecką i bardzo prosimy o doping i wsparcie – razem zdobądźmy komplet punktów!