Oficjalna Strona Klubu
pixel

14-krotny Mistrz Polski przyjeżdża do Nysy

Już jutro kolejna odsłona majowego maratonu z meczami III ligi. Po środowym zwycięstwie w Świdnicy tym razem czeka nas nie lada wyzwanie, jakim będzie spotkanie z zdecydowanym liderem tabeli – Ruchem Chorzów.

Drużynę Ruchu nie trzeba nikomu przedstawiać, jest to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w kraju, która po spadku z II ligi w sezonie 2018/2019 od nowa musi się wspinać w ligowej hierarchii. W tamtym sezonie pandemia przeszkodziła zawodnikom z Chorzowa na odrobienie strat do drugiej drużyny Śląska Wrocław, w obecnym drużyna prowadzona przez Łukasza Beretę nie pozostawia już żadnych złudzeń komu należy się awans do II ligi. Ruch zdecydowanie przewodzi ligowej stawce i pewnie zmierza do mistrzostwa i powrotu na szczebel centralny. W 28 dotychczas rozegranych spotkaniach Ruch zdobył 74 punkty, na co złożyły się 24 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki. W tym roku wygrał wszystkie 10 spotkań i do meczu w Nysie przyjeżdża jako zdecydowany faworyt.

 

Nasza drużyna podbudowana ostatnim zwycięstwem marzy o kolejnych punktach, ale musimy uczciwie przyznać, iż każdy inny wynik niż wygrana gości będzie sensacją. W naszej sytuacji w tabeli musimy jednak na takowe liczyć, inaczej trudno będzie o zachowanie ligowego bytu. Wielka szkoda, że to spotkanie odbędzie się bez udziału kibiców – mecz z takim rywalem miał być piłkarskim świętem w naszym mieście a tak pozostaje nam tylko internetowa transmisja. Przeprowadzi ją klubowa telewizja Ruchu a jej szczegóły znajdą Państwo pod tym linkiem https://tv.ruchchorzow.com.pl/ 

W meczu pierwszej rundy w Chorzowie gospodarze wygrali z nami 4:0, a strzelcami bramek byli Mariusz Idzik, Tomasz Foszmańczyk, Mateusz Winciersz oraz Jakub Rudek. Dwóch z nich nie zobaczymy na boisku w Nysie – najlepszy strzelec Ruchu (Idzik) będzie pauzował z powodu kontuzji a Winciersz trafił w zimie do ekstraklasowego Piasta Gliwice.