Bez nazwy-5

  Puchar Prezesa PZPN nie dla nas

  9 grudnia na Hali Sportowej w Paczkowie odbył się powiatowy turniej eliminacyjny w ramach Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11. Wzięło w nim udział 6 zespołów (Polonia Nysa, Sparta Paczków, Czarni Otmuchów, UKS Hatrrick Głuchołazy, LZS Łambinowice oraz LZS Korfantów-Ścinawa Nyska). Stawką turnieju był awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w styczniu 2019 roku w Niemodlinie.

   

  Od początku widać była, że walka o końcowy sukces i awans rozegra się pomiędzy naszą drużyną a ekipą z Głuchołaz. Obie wygrywały wszystkie spotkania i bezpośrednie starcie miało wyłonić zwycięzcę. W meczu tym padł jednak bezbramkowy remis o końcowym triumfie zdecydowała różnica bramek. Zawodnicy Hattrick mieli ten stosunek lepszy (12:0 przy 11:1 Polonii) i to oni uzyskali awans.

   

  Bardzo szkoda, że nie udało się podopiecznym Wojciecha Bajora awansować dalej. W dzisiejszym turnieju zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i tylko nieskuteczność w wielu sytuacjach spowodowała, że to zawodnicy z Głuchołaz strzelili więcej bramek. Tym samym nie udało się nam powtórzyć osiągnięcia sprzed roku, gdy młodzi Poloniści zagrali w ścisłym finale w Warszawie.

   

  Wszystkie wyniki naszej drużyny:

  Polonia Nysa 3:0 Czarni Otmuchów

  Polonia Nysa 3:0 LZS Łambinowice

  Polonia Nysa 2:0 Sparta Paczków

  Polonia Nysa 3:1 Korfantów-Ścinawa Nyska

  Polonia Nysa 0:0 UKS Hattrick Głuchołazy