Bez nazwy-5

2 drużyny Orlików na turnieju Eco Cup w Opolu [Foto]

W niedzielę 19 maja w Centrum Sportu w Opolu, odbył się kolejny z cykli turniejów Eco Cup, organizowanych przez Akademię Odry Opole oraz Energetykę Cieplną Opolszczyzny SA. Tym razem do rywalizacji stanęły drużyny z rocznika 2008. Nasz klub reprezentowały dwie drużyny – Orlik I prowadzony przez Wojciecha Bajora oraz Orlik II (rocznik 2009) prowadzony przez Rafała Mazańskiego.

W turnieju wzięło udział 15 drużyn, które zostały podzielone na dwie oddzielne grupy – czerwoną i niebieską. Składy grup:

Czerwona: UKS Hattrick Głuchołazy, Rodło I Opole, GLKS Włókniarz Kietrz, UKP Gol I Opole, Odra I Opole, MKS Parasol Wrocław i Polonia I Nysa (rocznik 2008)

Niebieska: OSS Orlik Opole, TOR Dobrzeń Wielki, Rodło II Opole, UKP Gol II Opole, Football Academy Kędzierzyn-Koźle, UKS Dziesiątka Opole, Odra II Opole oraz Polonia II Nysa (rocznik 2009)

Rywalizacja odbywała się systemem każdy z każdym, a mecz trwał 18 minut, bez podziału na połowy, bramkarz + 6 zawodników w polu. Pogoda dopisała, a sama impreza była bardzo dobrze zorganizowana. Jego formuła była świetna, ponieważ grano jednocześnie na 4 boiskach, najpierw jedna grupa, następnie druga na zmianę, więc drużyny miały tylko mecz przerwy pomiędzy spotkaniami.

Grupa Niebieska

• Polonia II Nysa – UKS 10 Opole 3:1 (bramki: Gutowski, Dąbrowski, Dudek)
    • Polonia II Nysa – UKP Gol II Opole 3:3 (bramki: Piętoń x2, Tomaszewski)
    • Polonia II Nysa – OSS Orlik Opole 0:2
    • Polonia II Nysa – Rodło II Opole 2:3 (bramki: Piętoń x2)
    • Polonia II Nysa – Football Academy Kędzierzyn-Koźle 5:0 (bramki: Tomaszewski x3, Piętoń x2)
    • Polonia II Nysa – OKS Odra II Opole 3:0 (bramki: Piętoń x2, Tomaszewski)
    • Polonia II Nysa – TOR Dobrzeń Wielki 6:0 (bramki: Galla x2, Dąbrowski x2, Piętoń, Dąbrowski)