Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

2 miejsce Młodzika Młodszego w Turnieju o Puchar Prezesa OZPN

Zanim rozpoczęło się finałowe starcie Pucharu Polski pomiędzy Polonią Nysa a Stalą Brzeg na bocznym boisku stadionu w Chrząstowicach odbył się turniej o Puchar Prezesa Opolskiego Związku Piłki Nożnej drużyn z rocznika 2009.

 

W turnieju wzięło udział 8 drużyn, wyłonionych drogą eliminacji. Zostały one podzielone na dwie grupy:

 

  • Grupa A: Soccer College Łubniany, AP Stal Brzeg, UKS Hattrick Głuchołazy, AP Victoria Chróścice
  • Grupa B: AP Namysłów, KS Polonia Nysa, SKS Piast Strzelce Opolskie, TS Chemik K-Koźle

 

Nasz drużyna rozpoczęła zawody od minimalnej porażki 0:1 z Akademią Piłkarską z Namysłowa. Przegrana nie załamała jednak naszych młodych zawodników, którzy w kolejnych dwóch spotkaniach rozgromili swoich przeciwników: kolejno 7:0 Piast Strzelce i 6:0 Chemik K-Koźle.

 

W meczu półfinałowym naszym przeciwnikiem był zwycięzca grupy A – Soccer College Łubniany. Spotkanie było bardzo zacięte a o tym kto awansuje do ścisłego finału musiały zadecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali młodzi Poloniści (2:1). W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2.

 

W wielkim finale doszło do ponownego starcia z AP Namysłów. Nasza drużyna lepiej weszła w spotkanie obejmując prowadzenie 1:0 ale ostatecznie to rywale z Namysłowa ponownie okazali się górą wygrywając ostatecznie 3:1.

Skład naszej drużyny:

Dawid Tkaczuk, Filip Jurkowski, Kacper Bednarczyk, Michał Szczotka, Aleksander Miłaszewicz, Daniel Pacławski, Fabian Laskowski, Szymon Gutowski, Bartosz Piętoń, Oskar Gdula

Trener:

Piotr Bednarczyk