Oficjalna Strona Klubu
pixel

4 miejsce w finale wojewódzkim turnieju o Puchar Prezesa PZPN

W dniu dzisiejszym na hali sportowej OSiR w Niemodlinie odbyły się finały wojewódzkie Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. W kategorii U-12 wzięła udział nasza drużyna Młodzika II, prowadzona przez Jakuba Zaczyka.

 

Była ona jedną z ośmiu drużyna, które podzielono na dwie grupy eliminacyjne. Polonia trafiła do pierwszej, gdzie za rywali miała OKS Odrę Opole, MKS Kluczbork oraz UKS Hattrick Głuchołazy.

 

W pierwszym meczu spotkaliśmy się z głównym faworytem do awansu, czyli opolską Odrą. Spotkanie było bardzo wyrównane i ostatecznie pechowo przegrywamy 0:1, tracąc bramkę po indywidualnym błędzie w kryciu. W drugim spotkaniu mierzyliśmy się z drużyną zza miedzy, czyli UKS-em Hattrick Głuchołazy. Od samego początku dominowaliśmy nad rywalem, dzięki czemu stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji bramkowych. Ostatecznie udało się zdobyć tylko jednego gola i po bramce Sławka Sosulskiego wygraliśmy 1:0. Ostatnie grupowe spotkanie z MKS-em Kluczbork było z meczem o być albo nie być w turnieju. Poloniści poradzili sobie z presją i po bardzo dobrym meczu wygraliśmy z rywalem 3:1 (dwie bramka Sławka Sosulskiego oraz jedna samobójcza). Z dorobkiem 6 punktów awansowaliśmy do półfinału, gdzie naszym przeciwnikiem była drużyna Rodła Opole.

 

Spotkanie o finał nie rozpoczęło się dla Nas zbyt dobrze i po kilkudziesięciu sekundach gry straciliśmy pechowo bramkę i musieliśmy odrabiać straty. Mimo kilku dobrych okazji do przerwy wynik się nie zmienił. Na początku drugiej połowy doprowadziliśmy do wyrównania (kolejna bramka Sławka). Spotkanie stało się bardzo zacięte, lecz to My stwarzaliśmy sobie groźniejsze sytuacje, niestety skuteczność młodych polonistów dawała wiele do życzenia. Na kilka minut przed zakończeniem spotkania popełniliśmy fatalny błąd w kryciu przy wznowieniu gry z autu i rywale wyszli na prowadzenie. Były okazję do tego, aby szybko odrobić straty, ale po raz kolejny zawiodła skuteczność, lub na drodze stało obramowanie bramki. W ostatnich kilkudziesięciu sekundach rzuciliśmy się wszystkimi siłami do ataku i stworzyliśmy sobie trzy dogodne sytuacje, lecz nie potrafiliśmy skierować piłki do bramki i awansu do finału ostatecznie cieszyli się zawodnicy z Opola.

 

W meczu o 3 miejsce w turnieju spotkaliśmy się z drużyną Stali Brzeg. Mecz był bardzo wyrównanym widowiskiem, obie drużyny stwarzały sobie sytuacje do strzelenia bramek ale ostatecznie regulaminowy czas gry zakończył się bezbramkowym rezultatem. O tym która drużyna zdecydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali zawodnicy z Brzegu.

 

Polonia zajęła ostatecznie czwarte miejsce ale nie mamy się czego wstydzić. W całym turnieju zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony a przy odrobinie szczęścia mogliśmy się a nawet powinniśmy uplasować się wyżej.

 

Mecze grupowe:

OKS Odra Opole – KS Polonia Nysa 1:0
UKS Hattrick Głuchołazy – KS Polonia Nysa 0:1 (Sosulski)
MKS Kluczbork – KS Polonia Nysa 1:3 (Sosulski x2, samobójcza)

Półfinał:

UKS Rodło Opole – KS Polonia Nysa 2:1 (Sosulski)

Mecz o 3 miejsce:

Stal Brzeg – KS Polonia Nysa 0:0, k: 3:1

Skład Polonii: Kuba Gabryliszyn – Mateusz Grenda, Michał Olszewski, Kajetan Żarów, Łukasz Oleksyk, Marcel Błoch, Kuba Wilman, Artur Kinasz, Tymek Należny, Sławek Sosulski

Trener: Jakub Zaczyk