Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

5 miejsce Orlika II w turnieju Orlik Cup

W sobotę 18 stycznia w Ząbkowicach Śląskich został rozegrany turniej Orlik Cup dla drużyn w kategorii wiekowej 2010 i młodsi, którego organizatorem był klub Orlik Ząbkowice Śląskie.

 

Oprócz gospodarzy (wystawili dwa zespoły) w turnieju udział wzięły również następujące drużyny: Unia Złoty Stok, Niemczanka Niemcza, MKS Nysa Kłodzko, Strzelinianka Strzelin, GLKS Kamiennik i KS Polonia Nysa. Nasz klub reprezentowała drużyna Orlika II.

 

W pierwszej fazie turnieju drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których obowiązywał system każdy z każdym. Polonia trafiła do grupy B, gdzie za rywali miała Strzeliniankę Strzelin, Orlik II Ząbkowice Śląskie i GLKS Kamiennik.

 

Podopieczni Łukasza Hulbója (grali na dwa składy aby każdy zawodnik zagrał w turnieju taką samą liczbę minut) zajęli w grupie III miejsce, na co złożyły się dwie porażki (0:1 z GLKS Kamiennik oraz 1:2 z Orlikiem II) oraz zwycięstwo 1:0 nad Strzelinianką. Żal zwłaszcza porażki z drużyną z Ząbkowic, gdy bramkę dającą zwycięstwo rywal strzelił w ostatniej akcji meczu po fatalnym błędzie naszego zespołu.

 

W meczu o 5 miejsce w turnieju nasi zawodnicy udowodnili, że stać ich na wiele a występy w grupie to był tylko wypadek przy pracy. Mecz z Niemczanką Niemcza był jednostronnym widowiskiem, który zakończył się wysokim zwycięstwem Polonii 6:0.

Skład Polonii:

Cyprian Zwardoń, Przemysław Należny, Szymon Renkas, Szymon Dragańczyk, Szymon Mierzwa, Franciszek Tokarski, Mikołaj Skirzewski, Tobiasz Antkowicz, Ksawery Podborączyński, Filip Kasica