Oficjalna Strona Klubu
pixel

7 miejsce Żaka I w Ząbkowicach Śląskich [Foto]

W dniu dzisiejszym nasi piłkarze z rocznika 2010 (drużyna Żaka I) udali się do Ząbkowic Śląskich, gdzie odbył się turniej o Puchar Starosty Ząbkowickiego, zorganizowany przez Orlika Ząbkowice Śląskie. W zawodach rywalizowały zespoły Siódemki Bielawa, AP Ziębice, Orlika Kłodzko, Lechii Dzierżoniów, Polonii Nysa, Nysy Kłodzko i dwie ekipy gospodarzy. Zostały one podzielone na dwie grupy eliminacyjne.

 

Podopieczni Łukasza Hulbója trafili do grupy A, i zanotowali kolejno następujące wyniki:

Polonia Nysa – Orlik Kłodzko 1:1 (bramka Franciszek Tokarski)

Polonia Nysa – Orlik I Ząbkowice Śląskie 1:3 (bramka Franciszek Tokarski)

Polonia Nysa – AP Ziębice 2:2 (bramki Franciszek Tokarski)

 

Gorszym stosunkiem bramek z dorobkiem 2 punktów zajęliśmy ostatecznie czwarte miejsce w grupie. W kolejnym meczu w walce o miejsca 5-8 w turnieju zmierzyliśmy się z Nysą Kłodzko. Po bardzo wyrównanym meczu ulegliśmy jednak 2:1, a jedyną bramkę zdobył niezawodny Franek Tokarski. W ostatnim meczu turnieju spotkaliśmy się z drużyną Orlika Kłodzko. Po remisie w spotkaniu grupowym tym razem nasza drużyna okazała się lepsza i po zwycięstwie 1:0 zajęliśmy ostatecznie 7 miejsce.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. Siódemka Bielawa
2. Orlik I Ząbkowice Śląskie
3. AP Ziębice
4. Orlik II Ząbkowice Śląskie
5. MKS Nysa Kłodzko
6. Lechia Dzierżoniów
7. Polonia Nysa
8. Orlik Kłodzko

 

Skład naszej drużyny: Cyprian Zwardoń, Kacper Zagórowski, Przemysław Należny, Ksawery Podburaczyński, Szymon Mierzwa, Franciszek Tokarski, Piotr Elmer

Trener: Łukasz Hulbój

 

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Cyprian Zwardoń!