Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

8 miejsce drużyny młodzików w turnieju Estima Cup

Drużyna Młodzika I w dniach 20-21 czerwca wzięła udział w bardzo silnie obsadzonym turnieju Estima Cup w kategorii U-13 (2007 i młodsi). W zmaganiach, które odbywały się na obiektach Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie rywalizowało 10 drużyn, które na początek zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne.

 

Nasi zawodnicy trafili do grupy B, gdzie za rywali mieli drużyny Śląska Wrocław, Odry Opole, Rekordu Bielsko-Biała oraz Łużyce Lubań. O tym jak mocni okazali się przeciwnicy niech świadczy fakt, iż 3 drużyny z tej grupy ostatecznie zakończyły zawody w pierwszej czwórce. Podopieczni Jakuba Zaczyka dzielnie walczyli w każdym ze spotkań, ale z uwagi na to, że większość naszych chłopaków była z rocznika 2008 widać było na boisku ten rok różnicy. Trzeba też przyznać, że po raz pierwszy ta drużyna zagrała w systemie 11×11. Niemniej jednak na tle tak silnych rywali zaprezentowaliśmy się dobrze, a gdyby nie parę głupio straconych bramek wynik mógłby być o wiele lepszy.

 

Wyniki Polonii w grupie B:

 

  • KS Polonia Nysa – Łużyce Lubań 1:1
  • Rekord Bielsko-Biała – KS Polonia Nysa 2:0
  • Śląsk Wrocław – KS Polonia Nysa 4:0
  • Odra Opole – KS Polonia Nysa 2:0

 

Po zakończeniu spotkań w grupach, drużyny zostały podzielone na grupę złotą (miejsca 1-3 w eliminacjach) oraz srebrną (miejsce 4-5). Tam naszym zawodnikom poszło już lepiej i po 2 zwycięstwach i jednej porażce ukończyliśmy ostatecznie turniej na 8 miejscu.

 

Wyniki Polonii w grupie srebrnej:

 

  • Górnik Libiąż – KS Polonia Nysa 0:1
  • KS Polonia Nysa – Rozwój Katowice 0:1
  • KS Polonia Nysa – Łużyce Lubań 1:0

 

Końcowa klasyfikacja Estima Cup U-13

Skład Polonii: Jakub Gabryliszyn, Tomasz Kinal – Mateusz Grenda, Maksymilian Baranowski, Kajetan Żarów, Michał Olszewski, Adam Rydlewski, Oliwier Zborowski, Grzegorz Świgło, Marcel Błoch, Alan Ślimak, Rafał Gaweł, Filip Wolak, Aleksander Stawski, Oliwer Majcher, Jakub Stawski, Patryk Antkowicz, Norbert Matyjasik, Hubert Kulpa, Kacper Lichoń, Łukasz Oleksyk

Trener: Jakub Zaczyk

Jakub Zaczyk tak ocenił te zawody:

“W turnieju wystąpiły same bardzo mocne zespoły z rocznika 2007 a w przypadku Nysy Kłodzkiej nawet z rocznika 2006. W naszej drużynie było sporo chłopaków z rocznika 2008, którzy do tej pory mieli niewielkie doświadczenie w grze na dużym boisku po 11. Na początku było trochę strachu ale z każdym kolejnym meczem nasza gra wyglądała coraz lepiej. Tak naprawdę ze wszystkich meczy to jedynie mecz z Rekordem był poza naszym zasięgiem, a nawet ze Śląskiem mieliśmy swoje szanse i można było uzyskać pozytywny wynik. Za dużo popełniliśmy błędów przy straconych bramkach, lecz staraliśmy się każda akcję wyprowadzać od tyłu i braliśmy pod uwagę, że początki mogą być trudne. Po pierwszym dniu zrobiliśmy sobie w hotelu analizę, przeanalizowaliśmy błędy, powiedzieliśmy sobie jak mamy się zachowywać w danych sytuacjach i w drugim dniu w naszej grze była ogromna poprawa. Szwankowała skuteczność bo mieliśmy swoje okazje lecz nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Mimo wszystko był to udany turniej, zawodnicy mogli po raz kolejny rywalizować z bardzo dobrymi drużynami a zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości.”