Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Adam Setla zawodnikiem Polonii !

Adam Setla został nowym zawodnikiem naszego klubu. Przychodzi do nas na zasadzie wolnego transferu, jego ostatnim klubem był 2-ligowy GKS Bełchatów. Jest to niewątpliwie ogromne wzmocnienie drużyny i hit transferowy w IV lidze opolskiej.

 

Adam trenuje z drużyną od dłuższego czasu, ale problemy zdrowotne chwilowo uniemożliwiają mu grę w meczach sparingowych i gierkach treningowych. Jego bogate doświadczenie w klubach z wyższych lig pozwoli mu jednak na szybką adaptację w drużynie i regularną grę w meczach o stawkę.

 

“Jesik” urodził się 26 października 1992 roku w Niemodlinie. Jest wychowankiem Górala Sidzina. Następnie występował w Czarnych Otmuchów, skąd w 2011 roku trafił do Oderki Opole. W pierwszym półroczu gry w barwach klubu z Opola strzelił 9 goli w czternastu meczach trzeciej ligi. W sezonie 2012/13 walnie przyczynił się do awansu Odry do drugiej ligi, zdobywając dwanaście bramek w dwudziestu pięciu występach. Zimą 2014 roku przeniósł się do trzecioligowego wówczas Nadwiślana Góra.

W meczach barażowych o awans do drugiej ligi przeciwko Sokołowi Ostróda strzelił dwa gole i ponownie mógł cieszyć się z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. W sezonie 2014/15 strzelił w drugoligowych rozgrywkach ponad szesnaście bramek, co dało mu trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców, tuż za plecami Łukasza Sekulskiego i Jakuba Araka. Dobra forma została dostrzeżona przez działaczy występującego wówczas w ekstraklasie Ruchu Chorzów. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowych w naszym kraju zadebiutował w meczu przeciwko Górnikowi Zabrze. Tuż po debiucie doznał urazu, który wykluczył go z gry na kilka miesięcy. Po powrocie występował w trzecioligowych rezerwach chorzowskiego klubu.

Jesienią 2016 roku był graczem MKS Kluczbork, z kolei wiosną występował w niemieckim TSV Kornburg 1932. Latem 2017 roku ponownie trafił do Chorzowa. Wystąpił w pięciu meczach pierwszej ligi, by na wiosnę przenieść się do Gwardii Koszalin, z którą nie udało się mu utrzymać w II lidze. Pozostał jednak na tym poziomie rozgrywkowym podpisują 20 lipca 2018 roku kontrakt z GKS Bełchatów. Rundę jesienną w II lidze zakończył z dorobkiem 10 spotkań.

 

Prezes Klubu Łukasz Gadzina:

Serdecznie witamy Adama na naszym polonijnym pokładzie. Adam jest zawodnikiem doświadczonym, ogranym na poziomie ligowym i wierzymy, że będzie on motorem napędowym naszej drużyny seniorów w walce o najwyższe cele. Pozyskaliśmy zawodnika, którego poznałem grając z nim w jednej drużynie kiedy stawiał on pierwsze kroki w piłce seniorskiej i zapewniam, że jego profesjonalizm i zaangażowanie będzie stanowiło wzór zarówno dla kolegów z drużyny jak i dla zawodników drużyn młodzieżowych, którzy będą mogli podpatrywać zawodnika z przeszłością ekstraklasową. Cieszy również fakt, że Adam jest rodzinnie związany z naszym regionem, co będzie stanowiło dla niego dodatkową nobilitację do tego żeby pokazać się z jak najlepszej strony naszym kibicom. Życzymy Adamowi dużo zdrowia i odniesienia wielu sukcesów w barwach polonijnych.

 

Próbka umiejętności Adama