Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Akademia wznawia treningi!

Poniedziałek 18 maja będzie pierwszym po ponad dwóch miesiącach dniem, w którym odbędą się zajęcia treningowe w Akademii Polonii Nysa. – Będzie obowiązywał limit zawodników na boisku, a podczas ćwiczeń zachowamy wszelkie zasady higieny i bezpieczeństwa – podkreśla koordynator grup młodzieżowych Jakub Zaczyk.

 

10 marca zapadła decyzja o zawieszeniu do odwołania treningów w Akademii, co było efektem wprowadzenia 6 marca przepisów ograniczeniach związanych z epidemią COVID-19. Zakazywały one m.in. prowadzenia obiektów sportowych oraz działalności drużyn i klubów sportowych. Zniesienie części ograniczeń zostało wprowadzone przez Radę Ministrów w dniu 4 maja i wówczas rozpoczęły się w Akademii przygotowania planu powrotu do zajęć sportowych. Pracy było mnóstwo bo trzeba było spełnić wymagania PZPN (w ramach certyfikacji szkółki) oraz Sanepidu.

 

Dzisiaj możemy ogłosić, że wracamy do treningów. Decyzję tę podjęliśmy po opracowaniu wspólnie z trenerami szczegółowych zasad funkcjonowania naszych zespołów w czasie pandemii. Zdrowie i bezpieczeństwo młodych zawodników ma bowiem dla nas nadrzędną wartość – mówi Jakub Zaczyk.

 

Zgodnie z przepisami treningi będą się odbywały w grupach maksymalnie 6-osobowych. Grupy są stałe – żeby zminimalizować ryzyko ewentualnego zarażenia się. Z tych samych powodów zachowany będzie tzw. dystans społeczny, czyli zakaz zbliżania się do siebie na mniej niż 2 metry.

 

Rodzice oraz opiekunowie nie będą mogli wejść na obiekt. Udział w zajęciach mogą wziąć tylko zdrowi gracze, nie korzystają z szatni, a na boisku pojawiają się już przebrani i gotowi do ćwiczeń. Obowiązuje mycie rąk płynem antybakteryjnym, a po treningu piłki i wszystkie przedmioty użyte podczas zajęć będą dezynfekowane.  Jeśli będzie konieczność udzielenia pomocy, to odpowiedzialny za to będzie trener, który dochowa zasad higieny, będzie miał założoną maseczkę i rękawiczki jednorazowe.

 

Wszystkie kwestie zostały dokładnie omówione, trenerzy są przygotowani. Mamy nadzieję, że wszystko się uda. Liczymy na odpowiedzialność rodziców, opiekunów, jak i samych zawodników, a także liczymy na wyrozumiałość. Wierzymy w to, że wspólnie nauczymy się działać i nawet w tych trudnych warunkach cieszyć się grą w piłkę – dodaje Jakub Zaczyk.

Harmonogram na pierwszy tydzień przedstawia się następująco
  • Każdy z trenerów poinformuje jaki zawodnik znajduje się w danej grupie treningowej.
  • Drużyny Żaka II i Orlika II będą trenowali na boisku przy basenie Frajda
  • Drużyna Orlika III w środę będzie trenowała na Orliku przy ulicy Kordeckiego a w piątek na boisku przy basenie Frajda
  • Drużyny Orlika I oraz Żaka I będą trenowali na Orliku przy ulicy Kordeckiego
  • Pozostałe drużyny trenują na sztucznym boisku przy ulicy Sudeckiej
  • O zmianach w harmonogramie będziemy informować na bieżąco