Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Amit Batra trenerem przygotowania motorycznego

Amit Batra dołącza do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Polonii. Będzie on odpowiadał za przygotowanie motoryczne zawodników, a pierwsze próby jego umiejętności poznaliśmy w czasie obozu w Wodzisławiu, na którym był z nami.

 

Na swoim profilu na Facebooku tak opisał wykonaną tam prace:

 

⚽️ Niezależnie od tego na jakim poziome pracuje zawsze staram się aby było profesjonalnie dlatego mikrocykl rozpoczęliśmy od oceny wydolności tlenowej testem 30-15 i na podstawie wyników każdy zawodnik miał zindywidualizowaną intensywność treningu interwałowego.

⚽️ Następnie zwróciłem się o pomoc do Microgate Polska, dzięki którym mieliśmy możliwość ocenić szybkość i moc kończyn dolnych.

⚽️ Jako monitoring bieżący wprowadziliśmy proste narzędzia takie jak subiektywna ocena ciężkości treningu (RPE), ocena odwodnienia czy poranne pytanie „jak się dziś czujesz?” A jako prostą metodę regeneracji -zimne kąpiele po każdym treningu❄️

⚽️ Jednym z wyzwań było też to ze w drużynie są zawodnicy którzy mało rozumieją po angielsku. Dla jednego z nich stworzyłem nawet indywidualną ankietę bólu mięśniowego gdyż nie wiedziałem co dla niego może oznaczać „small pain”. W tym przypadku dobrze sprawdziła się skala z kolorami i różnymi minkami odzwierciedlającymi poziom bólu.

 

Sylwetka Amita:

 

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W 2015 r. obrona pracy doktorskiej, obejmującej ocenę poziomu wydolności fizycznej w efekcie treningu interwałowego u zawodników sportów walki. Od 1999r. uprawia Taekwon-do ITF, w którym posiada stopień mistrzowski I dan. W latach 2004 -2013 członek kadry narodowej. W 2007 i 2009 roku zdobywca tytułów Mistrza Europy i Vice – mistrzostwa świata w konkurencji walk indywidualnych seniorów. Wielokrotny zdobywca Pucharu Europy oraz medali Pucharu świata.

W 2019 r. odbył praktyki zawodowe w Center of Excellence for Sport Science and Coach Education – akredytowany ośrodek treningowy i  naukowo – badawczy Amerykańskiego Komitetu Olimpijskiego na East Tennessee State University. Brał czynny udział w nadzorowaniu procesu treningowego i monitoringu zmian adaptacyjnych w drużynach NCAA D-1 w dyscyplinach: piłka nożna, tenis ziemny, podnoszenie ciężarów i siatkówka.  Równocześnie realizował projekt badawczy pt: “Analiza zmian w szybkości rozwoju siły (RFD) i siły maksymalnej w różnych etapach periodyzacji blokowej u zawodników podnoszenia ciężarów”. Mógł się uczyć od Dr. Michael Stone’a – jednego z pionierów periodyzacji blokowej w treningu siły i mocy. Autora ponad 500 publikacji na świecie i byłego dyrektora departamentu fizjologii sportu w Amerykańskim Komitecie Olimpijskim (USOC).

W 2012 roku przebywał w Stanach Zjednoczonych (Los Angeles),realizując stał w EXOS, które na co dzień współpracuje z zawodnikami takich drużyn jak: Los Angeles Galaxy, Los Angeles Dodgers, EvertonFootball Club, Estudiantes De La Plata, a także z kadrą narodową Niemiec (w piłce nożnej), z zawodnikami NFL (National Football League) i Chińskim Komitetem Olimpijskim.

Certyfikowany trener przygotowania motorycznego CSCS – Certified Strength and Conditioning Specialist organizacji NSCA (USA) oraz USAW (USA Weightlifiting Coach).

 

Witamy w naszym klubie!