Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Andrzej Polak na dłużej w Polonii

Zarząd Klubu Polonia Nysa przedłużył obowiązujący do 31 grudnia tego roku kontrakt z trenerem drużyny seniorów Panem Andrzejem Polakiem.

 

Władze Polonii podkreślają, że nie tylko wyniki na boisku zadecydowały o przedłużeniu umowy, ale przede wszystkim jakość pracy i zaangażowanie szkoleniowca. Przed trenerem został postawione zadanie wprowadzenia Polonii do III ligi, jak nie w tym to już na pewno w kolejnym sezonie.

 

Andrzej Polak został naszym trenerem w lipcu tego roku. W sezonie 2017/2018 prowadził Ruch Zdzieszowice, a wcześniej zasiadał na ławce takich drużyn jak Odra Opole, MKS Kluczbork czy Swornica Czarnowąsy Opole i TOR Dobrzeń Wielki. Ma za sobą także pracę w Górniku Wałbrzych. Pod jego wodzą Poloniści zajęli 5 miejsce po rundzie jesiennej w IV lidze opolskiej oraz awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

 

– Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej pracy trenera Polaka. Jego zaangażowanie i podejście do obowiązków może być wzorem dla innych szkoleniowców. W wielu spotkaniach w grze prowadzonego przez niego zespołu widać było bardzo dużą jakość. Mimo problemów kadrowych, co przełożyło się na nie najlepszy start w obecnym sezonie, trenerowi udało się poukładać zespół i udowodnić, że ma wizję rozwoju naszej drużyny. Dalsza współpraca ze Andrzejem Polakiem może wyjść Polonii tylko na dobre – powiedział Prezes Polonii Łukasz Gadzina.

 

Trenerze – życzymy powodzenia!