Oficjalna Strona Klubu
pixel

Bardzo ważne spotkanie w Gaci – zaczynamy ligowe granie

Przynajmniej do kwietnia zapominamy o awansie do półfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim i skupiamy się już tylko na lidze, która rozpoczyna wiosenne granie w ten weekend. Nasza sytuacja w tabeli jest delikatnie mówiąc nie za wesoła, punktów potrzebujemy jak tlenu ale nie poddajemy się i chcemy w tej rundzie powalczyć o jak najlepszy wynik.

 

Na pierwszy ligowy mecz tego roku udajemy się do Gaci na spotkanie z miejscową Foto-Higieną. Szybki rzut okiem na tabelę wystarczy aby przekonać się o jak dużą stawkę rywalizować będą oba zespoły. Dla nas jest to jedno z dwóch spotkań praktycznie o wszystko (kolejny w przyszłą sobotę w Rybniku). Brak punktów w tych dwóch spotkaniach sprawi, że nasze i tak małe szanse na utrzymanie ograniczą się do minimum. Tego nie chcemy więc w zespole panuje bojowe nastawienie i duża wiara na pierwsze punkty w tym sezonie w meczu wyjazdowym.

 

O tym jak przebiegł okres przygotowawczy w drużynie Foto-Higieny za wiele powiedzieć nie możemy. Klubowe media klubu z gminy Oława nie przekazują za wielu informacji, więc takowych trzeba szukać gdzie indzie. Nasz najbliższy rywal zimą rozegrał 8 spotkań kontrolnych, w których odniósł 6 zwycięstw i 2 porażki. Szczegółowe wyniki ich sparingów wyglądają następująco:

 

  • Foto-Higiena – GKS Rychtal 4:0
  • Foto-Higiena – Jarota Jarocin 5:1
  • Foto-Higiena – Bielawianka Bielawa 3:2
  • Foto-Higiena – Śląsk II Wrocław 1:7
  • Foto-Higiena – Odra II Opole 3:1
  • Foto-Higiena – Ślęza Wrocław 2:3
  • Foto-Higiena – Sokół Marcinkowice 7:0
  • Foto-Higiena – Piast Żerniki Wrocław 4:3

 

Jeżeli chodzi zmiany w kadrze to na moment pisania tego postu za wiele powiedzieć nie możemy. Wszystko wskazuje na to, iż nowi zawodnicy zostaną potwierdzeni w ostatniej chwili, ponieważ na tą chwilę uprawnionych do gry w III lidze jest zaledwie 15 zawodników. Wśród nich znajduje się najlepszy strzelec drużyny Marcin Przybylski, który przebywał na testach w I-ligowej Sandecji Nowy Sącz. Jego pozostanie z pewnością jest bardzo dobrą wiadomością dla kibiców Foto-Higieny.

 

Dla trenera Marcina Jałochy, który zakończył już obowiązkową kwarantannę będzie to debiut w oficjalnym spotkaniu Polonii. Do dyspozycji będzie miał wszystkich zawodników (poza tym co wypadli na dłuższy okres), dzięki czemu będzie mógł zestawić optymalny skład. Zeszłotygodniowe zwycięstwo ze Stalą mocno podniosło morale drużyny i wszyscy mamy nadzieję na to, że w tym spotkaniu uda się sięgnąć po punkty. W pierwszym spotkaniu drużyna Foto-Higieny wygrała w Nysie 2:1 – czas na rewanż z naszej strony.

 

Spotkanie poprowadzi Pan Sławomir Smaczny z Bytomia, któremu asystować będą Marcin Stoń i Grzegorz Szymanek. Niestety ale mecz nie będzie transmitowany – gospodarze postawili naszemu partnerowi (ŚląskieTV) warunki nie do przyjęcia.