Oficjalna Strona Klubu
pixel

Bezradność w II połowie – Piast wygrywa w Nysie i odskakuje w ligowej tabeli [Foto, video]

Nie było przełamania i nie ma żadnych punktów – po słabym meczu a zwłaszcza beznadziejnej drugiej połowie przegrywamy bardzo ważne spotkanie z Piastem Żmigród i na dłużej usadowiamy się w ogonie ligowej tabeli.

Spotkanie Polonii i Piasta nie było dobrym widowiskiem, w grze oby zespołów było dużo niedokładności i prostych błędów. Więcej z gry miała nasza drużyna ale to goście jako pierwsi mieli szansę na otworzenie wyniku – strzał z rzutu wolnego wylądował jednak na poprzeczce bramki strzeżonej przez Przemka Charęzę. Po przeciwnej stronie boiska odnotować można było niecelny strzał Mateusza Danieluka i szansę Patryka Ostrowskiego, którą powstrzymał bramkarz Piasta. Gdy wydawało się, że do szatni obie drużyny udadzą się przy wyniku bezbramkowym padła bramka dla nas. Sędzia główny zawodów przyznał nam rzut karny, którego na bramkę zamienił Adrian Błaszkiewicz. Jednobramkowe prowadzenie Polonii wydawało się zasłużone i było dobrym prognostykiem przed drugą odsłoną spotkania.

 

O drugich 45 minutach możemy w kontekście gry naszej drużyny napisać tylko tyle, że się odbyły. Bezradna drużyna gospodarzy oddała całkowicie gościom środek pola i nie miała żadnego pomysłu na grę. Gracze gości mimo, iż nie grali rewelacyjnych zawodów potrafili jednak wykorzystać lepszą grę oraz przewagę w środku i po dwóch ładnych bramkach Daniela Stanclika (strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oraz strzał z ok. 25 metrów po akcji całego zespołu) skutecznie odwrócili losy tego meczu. Nasi zawodnicy do końca próbowali walczyć o korzystny wynik ale przypominało to przysłowiowe bicie głową o mur i na dobrą sprawę nie udało przez całą drugą połowę stworzyć żadnej klarownej sytuacji strzeleckiej.

 

9 porażka w sezonie stała się faktem i musimy się już pogodzić z faktem, iż przerwę zimową spędzimy w strefie spadkowej. W pozostałych 6 spotkaniach do końca rundy jesiennej musimy jednak powalczyć o to, aby strata punktowa do miejsca dającego utrzymanie była jak najmniejsza a po dobrze przepracowanej zimie móc wiosną powalczyć o zachowanie ligowego bytu. Za tydzień nasza drużyna ma pauzę (mecz ze Ślęzą Wrocław przełożony na 18 listopada) – zespół może więc w spokoju popracować dwa tygodnie do meczu 16 kolejki z rezerwami Zagłębia Lubin.

KS Polonia Nysa – Piast Żmigród 1:2 (1:0)

Bramki: Adrian Błaszkiewicz 36′ (karny) – Daniel Stanclik 52′ 60′

Polonia: Charęza – Izydorczyk, Błaszkiewicz, Czabanowski (80′ Fedorowicz), Kowalczyk T. (80′ Redek) – Ostrowski, Perkowski, Nazar (64′ Bobiński), Majerski (80′ Pisula), Dro Narcisse (56′ Mamis) – Danieluk

Skrót meczu
Galeria zdjęć