Oficjalna Strona Klubu
pixel

Czterech kolejnych zawodników wzmacnia naszą drużynę

Dzień przed pierwszym spotkaniem ligowym Zarządowi naszego Klubu udało się sfinalizować transfery czterech kolejnych zawodników. Miło nam poinformować, że w sezonie 2023/2024 koszulki Polonii ubierać będą Michał Dryja, Oleksandr Somkin, Konrad Pasternak oraz Yoichi Oyagi.

20-letni Michał Dryja gra na pozycji napastnika. Jest wychowankiem FC Wrocław Academy, skąd wiosną 2020 roku trafił do Śląska Wrocław. Tam występował w Centralnej Lidze Juniorów  (29 spotkań i 7 bramek). Sezon 2021/2022 był jego debiutanckim w rozgrywkach seniorskich – spędził go na wypożyczeniu w 3-ligowych Karkonoszach Jelenia Góra (34 spotkania i 4 bramki). Przed początkiem ubiegłego sezonu wrócił do Śląska i został włączony do kadry II-ligowych rezerw tego klubu. Rundę jesienną skończył z trzema występami na drugoligowych boiskach, by następnie na rundę wiosenną udać się na wypożyczenie do rezerw Miedzi Legnica. Tam zagrał w 9 spotkaniach i zanotował jedno trafienie.

19-letni Oleksandr Somkin jest środkowym pomocnikiem i przychodzi do Nas ze Stali Rzeszów. Przygodę z piłką w naszym kraju rozpoczynał w Śląsku Wrocław, gdzie występował w drużynach młodzików i trampkarzy. Kolejnym klubem Olka był FC Wrocław Academy, gdzie zanotował m.in występy w Centralnej Lidze Juniorów U-15 oraz wziął w barażach o CLJ U-17. Rundę jesienną sezonu 2021/2022 grał w Dolnośląskiej Lidze Juniorów, by w przerwie zimowej trafić do Stali Rzeszów. Tam w rundzie wiosennej tamtego sezonu zaliczył występy w 2-drugiej drużynie seniorów Stali oraz rozgrywkach CLJ U-18. W poprzednim sezonie można go było zobaczyć na boiskach podkarpackiej 4 ligi – nadal w barwach drugiej drużyny ekipy z Rzeszowa.

19-letni Konrad Pasternak gra na pozycji środkowego obrońcy i przychodzi do Polonii z Puszczy Niepołomice, gdzie był podstawowym zawodnikiem jej 4-ligowych rezerw, a wcześniej występował w juniorskiej beniaminka Ekstraklasy. Co ciekawe, przed początkiem tego sezonu został wypożyczony do Watry Białki Tatrzańskiej ale ostatecznie to na Sudeckiej spędzi sezon 2023/2024.

Ostatnim zawodnikiem, który wzmacnia nasz skład jest 23-letni boczny pomocnik Yoichi Oyagi. Nasz klub jest jego drugim w Polsce miejscem, gdzie będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności. Do Polonii przyszedł z 4-ligowej Pogoni Skwierzyna, do której trafił wiosną tego roku. Wcześniej w swoim macierzystym kraju występował w barwach Biwako Seikei Sports College.

Panowie – witamy w Nysie i życzymy jak najlepszych występów w barwach Polonii!