Oficjalna Strona Klubu
pixel

Czterech zawodników odchodzi z Klubu

Decyzją sztabu szkoleniowego czterech zawodników pierwszego zespołu dostało wolną rękę w poszukiwaniu nowego Klubu. To pierwsze oficjalne decyzje kadrowe przed rozpoczęciem rundy wiosennej.

Wśród zawodników, którzy nie zagrają w koszulce Polonii w rundzie wiosennej znaleźli się Dawid Rogoziński, Michał Czabanowski, Bartłomiej Naściszewski oraz Ble Dro Narcisse.

Michał Czabanowski jest wychowankiem Polonii, który na swoim koncie ma występy w wielu klubach takich jak Pomologia Prószków, MKS Gogolin, LZS Swornica Czarnowąsy czy Foto-Higiena Gać. Ponownie wrócił do Nysy wiosną 2022 roku, gdy zakończyło się jego wypożyczenie do klubu z Gaci. W obecnym sezonie Michał nie zagrał ani razu w rozgrywkach ligowych oraz pucharowych. Łącznie przez wszystkie lata jego bilans w Polonii to 54 występy ligowe oraz 8 pucharowych.

Bartek Naściszewski został naszym zawodnikiem w lipcu 2021 roku, po transferze z Energetyka Siechnice. Bilans gry w trakcie jego pobytu w Nysie to 35 występów ligowych oraz 4 pucharowe.

Dawid Rogoziński podobnie jak Bartek trafił do nas również przez rozpoczęciem sezonu 2021/2022 w ramach transferu definitywnego z Miedzi Legnica. Łącznie przez półtora roku uzbierał 27 występów na boiskach IV i III ligi oraz 2 spotkania pucharowe.

Ble Dro Narcisse do Polski aby grać w naszych barwach przyleciał wiosną 2019 roku. Przez kolejne blisko 4 lata reprezentował Polonię – m.in. dwukrotnie świętował awans do III ligi oraz raz zdobycie wojewódzkiego PP. W ostatnich trzech sezonach trapiły go jednak kontuzje, przez co z pewnością nie był w stanie zagrać na miarę swoich możliwości. Pobyt w Polonii Dro kończy z bilansem 72 spotkań ligowych oraz 10 pucharowych.

Michał, Bartek, Dawid, Dro – Dziękujemy za reprezentowanie naszych barw naszego Klubu. Życzymy Wam powodzenia w nowych klubach i do zobaczenia na piłkarskim szlaku!