Oficjalna Strona Klubu
pixel

Dariusz Zapotoczny zawodnikiem Polonii

Na kilkanaście godzin przed meczem sparingowym w Częstochowie możemy oficjalnie potwierdzić kolejny transfer przychodzący do naszego klubu. Nowym zawodnikiem Polonii na zasadzie transferu definitywnego z Stali Brzeg został Dariusz Zapotoczny.

Urodzony w Krapkowicach 26-letni zawodnik już w wieku 14 lat został zawodnikiem GKS Katowice, gdzie występował w drużynach młodzieżowych. Zanim dostąpił debiutu w barwach drużyny z Katowic (3 spotkania w ówczesnej I lidze sezonu 2014/2015) występował na zasadzie wypożyczenia w Odrze Opole (12 spotkań w II lidze). Następnym przystankiem w karierze naszego nowego zawodnika były występy w Sole Oświęcim i Polonii Bytom, by w lipcu 2016 trafić do Ruchu Zdzieszowice. Przez kolejne trzy sezony Darek był podstawowym i czołowym zawodnikiem Ruchu, zaliczając w jego barwach blisko 100 spotkań na III-ligowych boiskach. Przed sezonem 2019/2020 przeszedł na zasadzie wypożyczenia do kolejnego klubu z 3 ligi – Podhala Nowy Targ. Po powrocie z wypożyczenia zagrał w jedynym przed pandemią spotkaniu klubu z Zdzieszowic (0:1 z MKS Kluczbork). Przed obecnym sezonem został zawodnikiem Stali Brzeg, w barwach której zagrał w rundzie jesiennej w 15 spotkaniach.


Jednym z głównych mankamentów w kadrze naszej drużyny w rundzie jesiennej był brak doświadczenia. Nasz nowy zawodnik z pewnością nie może narzekać na jego brak – aktualnie jego licznik występów liczy 3 spotkania w I lidze, 21 w II lidze oraz 127 spotkań na III-ligowym poziomie. Mamy nadzieję, że w Nysie pokaże na co go stać i nawiąże do najlepszych lat, gdy występując w Ruchu Zdzieszowice był jednym z najlepszych skrzydłowych w lidze.


Witamy w Polonii i życzymy powodzenia!