Oficjalna Strona Klubu
pixel

Dłuższa przerwa Igora Maruszaka

Początku roku z pewnością nie będzie miło wspominać młodzieżowy zawodnik pierwszej drużyny Igor Maruszak. W trakcie jednego z treningów (piątek 13 stycznia – i jak tu nie wierzyć w pecha) w trakcie gierki wewnętrznej nieszczęśliwie upadł na bark. Niestety, uraz okazał się poważny i początek rundy Igor ma niestety z głowy.

Pod dokładnych badaniach okazało się, że konieczna była operacja stawu barkowo-obojczykowego.Nasz zawodnik jest już w domu po zabiegu, powoli dochodzi do siebie. Parę dni temu rozpoczął już żmudną rehabilitację – na tą chwilę poprzez stopniowe zwiększanie zakresu ruchu biernego barku i stawu łokciowego.

Wczoraj Igor udał się na konsultacje do kliniki ortopedii w Poznaniu, gdzie poznał dokładny plan rehabilitacji. To kiedy wróci na boisko zależy od jej przebiegu oraz czy nie będzie przypadkiem jakiś komplikacji. Na tą chwilę rokowania lekarzy są dobre a plan optymistyczny zakłada, że powinien pojawić się na boisku na początku kwietnia a w klubie już w drugiej połowie lutego. Oprócz rehabilitacji barku musi się mocno skupić na podtrzymaniu kondycji fizycznej oraz pracy nad motoryką, stabilizacja i techniką.

– Jestem w stałym kontakcie z Trenerem Czajką i już pracujemy powoli nad planem mojego powrotu na boisko. Chciałbym tu bardzo podziękować za wsparcie od Trenerów i Zarządu klubu Polonii Nysa oraz Śląska Wrocław jak i od kolegów z drużyny – dodaje Igor.

Igor – wracaj do zdrowia! Czekamy na Ciebie!