Oficjalna Strona Klubu
pixel

Dominik Sikora z profesjonalnym kontraktem

Dominik Sikora podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z naszym klubem. 20-letni pomocnik podpisał 2,5 letni kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.

Popularny “Sikor” jest wychowankiem Polonii, który po rozpoczęciu przygody z piłką w 2012 roku pokonywał kolejne szczeble młodzieżowe w naszym klubie. Debiut w pierwszej drużynie zaliczył 15 sierpnia 2018 roku w meczu pucharowym w Tarnowie Opolskim. Minioną rundę jesienną w III lidze zakończył z dorobkiem 16 spotkań, w których dwukrotnie wpisał się na listę strzelców (z Stalą Brzeg i Lechią Zielona Góra).

– Czuję się na pewno pewniejszy siebie. Wydaje mi się, że moje poczynania boiskowe zostały docenione przez klub. Cieszę się, że w końcu mogę reprezentować Polonię, jako zawodnik z kontraktem. Umowa, którą podpisałem na pewno zmotywuje mnie do dalszej pracy i jak najlepszych występów na boisku. Cieszę się, że tu jestem, z każdym dniem chcę stawać się lepszym zawodnikiem. Wierzę w to, że Polonia mi w tym pomoże – powiedział w pierwszych słowach po podpisaniu kontraktu Dominik.

Dominik to wiodąca postać naszego zespołu. Swoją pracą, sumiennością i zaangażowaniem zapracował na nagrodę jaką niewątpliwie jest kontrakt o profesjonalne uprawianie piłki nożnej. Ma wszelkie predyspozycje motoryczne oraz cechy osobowościowe, aby stać się znaczącą postacią w pierwszej drużynie Polonii. To zawodnik, w którym widzę ogromny potencjał. Jeżeli go rozwinie i wykorzysta to, przy zachowaniu należytej cierpliwości, osiągnie bardzo dużo i zajdzie daleko. Inwestowanie w rozwój naszych wychowanków i wprowadzanie ich do pierwszej drużyny to główne założenie naszej Akademii. Mam nadzieję, że będzie to sygnałem dla pozostałych młodych, utalentowanych zawodników Polonii, że jak tylko na to zapracują i zasłużą, to też mogą pójść tą drogą. – skomentował dyrektor sportowy i trener pierwszej drużyny Łukasz Czajka.

Dominik, gratulacje!

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój i liczymy na kolejne udane występy w czerwono-biało-niebieskich barwach. Powodzenia!