Oficjalna Strona Klubu
pixel

Drugie miejsce Młodzika Starszego w turnieju Estima Cup

Duży sukces podopiecznych Jakuba Zaczyka na turnieju Estima Cup. W 3-dniowym turnieju rozegranym na obiektach Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie drużyna Polonii Nysa zajęła drugie miejsce. Wszyscy dedykujemy ten świetny wynik Tomkowi Kinalowi, który doznał w trakcie turnieju groźnej kontuzji i musiał trafić do szpitala.

W turnieju wzięło udział 12 zespołów i jak przystało na zawody pod szyldem Estima Cup do rywalizacji stanęły jedne z najlepszych drużyn młodzieżowych w kraju. W pierwszej fazie turnieju zostały one podzielone na dwie grupy eliminacyjne. Nasza drużyna trafiła do grupy A i uzyskała w niej następujące rezultaty:

 

  • KS Polonia Nysa – AP 21 Chrzanów 1:0
  • KS Polonia Nysa – Piast Nowa Ruda 0:1
  • KS Polonia Nysa – Jaguar Gdańsk 1:0
  • KS Polonia Nysa – AP Brychczy Warszawa 0:0
  • KS Polonia Nysa – FC Wrocław Academy 1:0

Trzy drużyny w tej grupie (AP Brychczy, Piast Nowa Ruda i Polonia Nysa) zakończyły zmagania z dorobkiem 10 punktów i awansowały do grupy złotej, w której toczyła się walka o czołowe lokaty w turnieju. Każda z drużyn zagrała w niej dodatkowe 3 spotkania a jej rywalami były drużyny z którymi nie zmierzyła się w grupie eliminacyjnej. Nasza drużyna uzyskała na tym etapie 2 zwycięstwa i 1 remis co pozwoliło jej w ostatecznym rozrachunku zająć 2 miejsce w turnieju. Zwycięzcą okazała się Akademia Piłkarska Brychczy z Warszawy a ostatnie miejsce na podium przypadło drużynie Olympic Wrocław. Wyniki Polonii w grupie złotej:

 

  • KS Polonia Nysa – OKS Odra Opole 0:0
  • KS Polonia Nysa – Arkonia Szczecin 1:0
  • KS Polonia Nysa – Olympic Wrocław 1:0
Końcowa klasyfikacja – Estima Cup Rocznik 2008
Krzysztof Turek został uznany najlepszym bramkarzem turnieju – Gratulacje!

Skład naszej drużyny:

Rafał Gaweł, Tomasz Kinal, Artur Kinasz, Kacper Lichoń, Oliwer Majcher, Norbert Matyjasik, Wojciech Rezacz, Adam Rydlewski, Jakub Seremet, Wojciech Szostak, Alex Świderski, Filip Tomaszewski, Krzysztof Turek, Kajetan Wójs, Filip Wolak

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony organizatora – https://www.facebook.com/estimacup