Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Drużyny Żaków w powiatowym turnieju “Bawi nas piłka”

Obie drużyny Żaków naszego klubu wzięły udział w powiatowym turnieju z cyklu “Bawi nas piłka”, który został rozegrany 16 listopada na stadionie miejskim w Głuchołazach. W turnieju wzięło udział 7 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne.

 

Drużyna Żaka I trafiła do grupy B i uzyskała tam następujące wyniki:

 

  • KS Polonia I Nysa – UKS Hattrick Głuchołazy 7:0
  • KS Polonia I Nysa – AP Łambinowice 6:0

 

Drużyna Żaka II w grupie A uzyskała następujące wyniki:

 

  • KS Polonia II Nysa – GKS Głuchołazy 3:2
  • KS Polonia II Nysa – LZS Ściana Nyska-Korfantów 3:0
  • KS Polonia II Nysa – Czarni Otmuchów 0:3

 

Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do meczów półfinałowych. Tam doszło do starcia naszych obu drużyn. Po ciekawym i emocjonującym spotkaniu górą okazała się drużyna Żaka I, która wygrała 4:2. Wielkie brawa należą się jednak podopiecznym Grzegorza Mozola – walczyli dzielnie mimo różnicy wieku.

 

W meczu o III miejsce Żak II spotkał się z Akademią Piłkarską Łambinowice i po świetnym meczu pewnie wygrała 4:0, kończąc tym samym turniej na najniższym stopniu podium.

 

W finale spotkały się drużyny Żaka I oraz Czarnych Otmuchów. Po wyrównanym i ciekawym meczu górą okazali się młodzi gracze z Otmuchowa pokonując Polonię 4:2.

 

Żak I: Chat Kornel, Gromuł Jakub, Szura Jakub, Majda Wojciech, Studencki Andrzej, Sikora Karol, Murawski Mateusz, Szałacki Bartosz, Cieślik Dawid

 

Żak II: Gut Wiktor, Dzierżak Mateusz, Xawier Karmelita, Rafał Karpiński, Gabriel Majka, Franciszek Maślak, Aleksander Pamuła, Daniel Buczkowski, Filip Malczewski