Oficjalna Strona Klubu
pixel

Dwie Polonie powalczą o podtrzymanie szans na utrzymanie

W maju czeka nas maraton spotkań w III lidze, a już jutro jego druga odsłona. W ramach 29 kolejki udajemy się do Świdnicy, gdzie zagramy z miejscową drużyną Polonii-Stali. Będzie to spotkanie dwóch zespołów, które zamykają ligową tabele i są w coraz gorszej sytuacji jeżeli chodzi o szanse na utrzymanie. Ranga meczu jest ogromna, więc należy się spodziewać walki i zaangażowania po obu stronach.

Gospodarze jutrzejszego spotkania to podobnie jak i my tegoroczny beniaminek III ligi. Nie jest to jednak jedyne podobieństwo pomiędzy oboma zespołami Polonii – obie po awansie w dobrym stylu zostały brutalnie sprowadzone na ziemię i szybko przekonały się jak wielka jest różnica pomiędzy III a IV ligą. Drużyna ze Świdnicy w dotychczas rozegranych 27 spotkaniach zdobyła 16 punktów (punkt mniej od nas), na co złożyło się 5 zwycięstw, 1 remis i aż 21 porażek. Na własnym boisku Polonia-Stal odniosła łącznie 4 zwycięstwa, z czego dwie wygrane (1:0 z Piastem Żmigród i 4:2 z Zagłębiem II Lubin) to jedyne zdobycze punktowe wiosną. Najlepszym strzelcem drużyny jest Robert Myrta, który obecnie ma na koncie 7 ligowych goli.

 

Nasza drużyna po dobrym początku wiosny (5 punktów w 3 meczach) niestety kolejnych spotkań nie może zaliczyć do udanych (zaledwie 1 punkt w 5 meczach) i na 10 kolejek do końca ligi szansę na zachowanie III-ligowego bytu stają się coraz mniejsze. Ewentualna przegrana w Świdnicy zredukuje je praktycznie do minimum, więc nasi zawodnicy mają o co walczyć i z pewnością zrobią wszystko aby wygrać i nadal móc marzyć o utrzymaniu. Jak będzie przekonamy się jutro w okolicach godziny 20, gdy sędzia Krystian Stenzinger z Żagania zakończy zawody.

 

Spotkanie będzie najprawdopodobniej transmitowane przez gospodarzy w portalu Youtube, link do transmisji będzie udostępniony w naszych mediach społecznościowych.

 

29 kolejka III ligi

MKS Polonia-Stal Świdnica – KS Polonia Nysa

05.05.2021 godz. 18 – Stadion Miejski w Świdnicy

W meczu rundy jesiennej w Nysie nasza drużyna pokonała Polonię-Stal 4:2. Trzy bramki zdobył wówczas Adam Setla a jedną dołożył Dro Narcisse.