Bez nazwy-5

GKS Głuchołazy – Polonia Nysa 0:2

W drugim tegorocznym meczu sparingowym nasza drużyna pokonała występującą w lidze okręgowej drużynę GKS Głuchołazy 2:0.

Dzisiejsze spotkanie wyglądało o wiele lepiej niż zeszłotygodniowa potyczka z Bodzanowem. Zawodnicy Polonii przez pełne 90 minut kontrolowali przebieg spotkania a poza dwoma sytuacjami w pierwszej połowie nasi bramkarze byli praktycznie bezrobotni. Kolejny raz szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności dostali zawodnicy juniorów starszych, co więcej to właśnie oni strzelili obie bramki. Najpierw w 47 minucie po świetnym zagraniu Tomka Kowalczyka w sytuacji sam na sam bramkarza GKS-u pokonał Kacper Duda, a 20 minut później drogę do siatki gospodarzy znalazł Dominik Sikora, dobijając piłkę po strzale z rzutu wolnego Alana Majerskiego.

W spotkaniu testowanych było paru zawodników. Najlepsze wrażenie zostawił po sobie mający za sobą grę w m.in. Karpatach Lwów ukraiński stoper. O tym czy trafi on do naszego klubu oraz o innych wzmocnieniach dowiemy się w najbliższym czasie.

W niedzielę drużyna seniorów rozpoczyna obóz dochodzeniowy, w ciągu 5 kolejnych dni na naszych obiektach trener Andrzej Polak przeprowadzi po 2 treningi dziennie. Ten mikrocykl zakończy sobotnie spotkanie sparingowe z drużyną Polonii Bystrzyca Kłodzka.

Sparing nr 2

Bramki :
    47′ – Kacper Duda asysta Tomasz Kowalczyk
    69′ – Dominik Sikora – asysta Alan Majerski

Skład: Kowalczyk P. Tarasek, – Stasiak, Kowalczyk T., Bajor W., Bajor M., Marcelo, Pisula, Bobiński, Błachut, Majerski, Robak, Sikora, Duda, Ściański, Mroziński, Drewniak, Nazar, Dvorovenko, Karwat.