Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

III Ogólnopolska Konferencja GOALKEEPERS ACADEMY

W dniach 4-5 stycznia w Opolu odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Goalkeepers Academy przeznaczona dla trenerów bramkarzy. Goalkeepers Academy to sieć szkółek bramkarskich dla zawodników w przedziałach wiekowych od 4 do 12 oraz od 13 do 18 lat. Nasz klub reprezentował trener bramkarzy Wojciech Folęga.

 

Podczas dwóch dni Wojtek zyskał potężną dawkę wiedzy z zakresu metod szkolenia bramkarskiego. Podczas prelekcji oraz treningów pokazowych uzyskał nowe kompetencje, które z pewnością wpłyną na rozwój jego warsztatu trenerskiego. A było się od kogo uczyć, ponieważ w trakcie konferencji swoje wykłady przedstawiali najlepsi w branży, a byli nimi:

 

  • Andrzej Dawidziuk – koordynator szkolenia bramkarzy w PZPN, były trener bramkarzy I Reprezentacji Polski – STRUKTURA SZKOLENIA TRENERÓW BRAMKARZY W POLSCE + PANEL DYSKUSYJNY
  • Marek Dragosz – Trener Reprezentacji Polski AMP Futbol – LATERALIZACJA W TRENINGU BRAMKARSKIM(cz. teoretyczna i praktyczna)
  • Tomasz Król – trener koordynator szkolenia bramkarzy AP KGHM Zagłębie Lubin – ŚCIEŻKA ROZWOJU BRAMKARZY NA PODSTAWIE AP KGHM ZAGŁĘBIE ORAZ CRYSTAL PALACE FC ACADEMY(cz. teoretyczna) ZACHOWANIE BRAMKARZA PODCZAS DOŚRODKOWAŃ PO ZIEMI (cz. praktyczna)
  • Mateusz Gwizd – trener koordynator szkolenia bramkarzy w Akademii Miedź Legnica – MODEL SZKOLENIA BRAMKARZY W AKADEMII MIEDŹ LEGNICA(cz. teoretyczna) NAUCZANIE SYTUACJI 1×1 (cz. praktyczna).
  • Wojciech Zimecki – koordynator bramkarzy w Football Academy School of Excellence w Szczecinie oraz Goalkeepers Academy Szczecin – ASPEKTY TECHNICZNE W GRZE BRAMKARZA(cz. teoretyczna i praktyczna)
  • Krzysztof Skarżyński – Wieloletni trener/koordynator grup dziecięcych i młodzieżowych, posiadający doświadczenie w pracy zarówno z zawodnikami z pola jak i na pozycji “bramkarza”. Posiada trenerskie uprawnienia angielskiej Football Association. W ostatnich latach pracował w Anglii w akademiach na poziomie “Pro” oraz ‘Grassroots’. Obecny manager ośrodka Football Academy Opole.

 

W części praktycznej, która odbyła się dzisiaj na murawie w Opolskim Football Parku wzięli udział dwaj bramkarze z naszej Akademii – Oskar Skirzewski oraz Jakub Gabryliszyn.