Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

International Goalkeeper Coaching Workshop 2019

Jak co roku na początku czerwca w Brzegu odbyła się jedna z największych konferencji trenerów bramkarzy w tej części europy – INTERNATIONAL GOALKEEPER COACHING WORKSHOP.

 

Oczywiście w wydarzeniu tym nie mogło zabraknąć trenera bramkarzy w naszym klubie czyli Wojciecha Folęgi.

 

Trenerzy bramkarzy z całej Polski (i nie tylko) w dniach 3-5 czerwca mieli możliwość poszerzać swój warsztat szkoleniowy pod czujnym okiem specjalistów w tym zakresie między innymi z tak renomowanych zespołów jak : FC BarcelonaBenfika LizbonaLegia WarszawaOlimpiakos Pireus czy FC Liverpool. Wykłady zaprezentowali m.in. Ricardo Pereira(pracował w takich klubach jak Benfica, Olympiakos Pireus, Legia Warszawa), Xavi (FC Barcelona), Vaggelis (Olympiakos Pireus), Fernando Ferreira (Benfica), Maciek Kowal (Legia Warszawa), Jarko Tuomisto (Indepediente Ekwador), John Achterberg (Liverpool FC,) oraz Jose Sambade (pracował w takich klubach jak Fulham, Deportivo, Besiktas).

Każdy z prelegentów prezentował najwyższy poziom. Od każdego z Nich można było się dowiedzieć nowych ciekawych rzeczy które pomogą mi w rozwinięciu mojego warsztatu trenerskiego. Równie dużo wartości co od prelegentów można było otrzymać od kolegów po fachu z innych klubów z którymi przez trzy dni mieliśmy możliwość rozmawiać, dyskutować oraz wymieniać poglądy na temat szkolenia młodych adeptów bramkarstwa – podsumował szkolenie Wojciech Folęga