Oficjalna Strona Klubu
pixel

Jak nie teraz to kiedy? – Zapowiedź spotkania z Piastem Żmigród

Po nieudanych wyjazdach do Kluczborka i Tarnowskich Gór nasza drużyna wraca jutro na boisko przy Sudeckiej. Naszym przeciwnikiem będzie Piast Żmigród, czyli bezpośredni sąsiad w ligowej tabeli. Stawka tego spotkania jest ogromna i tylko zwycięstwo pozwoli nam na utrzymanie kontaktu z innymi zespołami i walkę o coś więcej.

Goście z Żmigrodu na poziomie III ligi grają nieprzerwanie od 2013 roku, co jest ich najwyższym szczeblem rozgrywkowym w historii. Ostatni sezon nie był udany w jego wykonaniu – w zakończonych przedwcześnie rozgrywkach drużyna Piasta zająła 17 miejsce, ze sporą stratą punktową do zespołów znajdujących się nad kreską. W III lidze jednak miejsce zachowała, na skutek decyzji o braku spadków. Obecny sezon również nie układa się po myśli podopiecznych Kamila Sochy. Aktualnie zajmują oni 17 miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów (1 zwycięstwo oraz po 6 remisów i porażek). Niemniej piłkarze ze Żmigrodu pokazali w obecnym sezonie, że potrafią grać w piłkę i nie raz napsuli krwi wyżej notowanym drużynom. Dotychczas m.in. zremisowali przy Cichej z Ruchem Chorzów 2:2, postraszyli Ślęzę, która zwycięską bramkę zdobyła na kwadrans przed końcem spotkania, a także zremisowali 3:3 z rezerwami Zagłębia Lubin. Również dwa ostatnie spotkania drużyny z powiatu trzebnickiego zakończyły się remisami (po 1:1 z Lechią Zielona Góra i Rekordem Bielsko-Biała). Co ciekawe, w meczach wyjazdowych idzie tej drużynie zdecydowanie lepiej, aż 7 punktów zawodnicy Piasta wywalczyli na boiskach rywali. Trener Socha ma bardzo młody zespół, ale nie brakuje w nim zawodników ogranych już na trzecioligowych boiskach, a także tych, którzy zaznali już smak występów na wyższych poziomach rozgrywkowych (Oskar Trzepacz, Błażej Chouwer, Grzegorz Mazurek, Łukasz Mozler, Szymon Sołtyński i Filip Kendzia).

 

To będzie zapewne mecz walki, ponieważ obie drużyny potrzebują punktów jak tlenu. Nasza drużyna nie przystąpi do tego ważnego meczu w najsilniejszym zestawieniu – największą stratą będzie niewątpliwie brak w kadrze Adama Setli, który musi pauzować ze względu na kartki. Fakt ten wskazuje, iż szansę z przodu od pierwszych minut dostanie najprawdopodobniej Mateusz Danieluk. Jak będzie wyglądała jedenastka Polonii na to spotkanie dowiemy się jednak dopiero jutro – trener Bator w ostatnich meczach często zmienia personalia szukając optymalnego zestawienia drużyny. Przed nami ciężka potyczka i bardzo mocno wierzymy, że uda się zgarnąć komplet punktów, no bo z kim punktować jak nie z drużynami znajdującymi się podobnie jak my na dole ligowej tabeli.

Zgodnie w wytycznymi rządu spotkanie zostanie rozegrane bez udziału publiczności. Transmisję meczu będzie można obejrzeć za pośrednictwem platformy ŚląskieTV – szczegółowe informacje jej temat znajdziemy pod tym linkiem.

14 kolejka III liga Grupa 3

 

KS Polonia Nysa – MKS Piast Żmigród

Nysa, ul. Sudecka 23 godz.14.30