Oficjalna Strona Klubu
pixel

Jakub Gabryliszyn z profesjonalnym kontraktem

Świętujący dzisiaj 15-urodziny wychowanek naszego klubu Jakub Gabryliszyn związał się z Klubem pierwszą profesjonalną umową, obowiązującą do 31 grudnia 2024 roku. Jednocześnie decyzją sztabu szkoleniowego został włączony do kadry pierwszej drużyny Polonii.

– Bardzo się cieszę, że swój pierwszy kontrakt udało mi się podpisać właśnie tutaj, w klubie w którym występuje od początku swojej przygody z piłką. Na pewno jest to jeszcze większa motywacja do ciężkiej pracy – mówi 15-letni Kuba.

Jakub urodził się 21 stycznia 2007 w Nysie. Piłkarskie treningi w naszym Klubie rozpoczął 8 lat później pod okiem Eugeniusza Kuglarza. Występuje na pozycji bramkarza i mimo młodego wieku był w rundzie jesiennej podstawowym zawodnikiem drużyny juniorów młodszych. Od dłuższego czasu jest regularnie powoływany do kadr wojewódzkich oraz zapraszany na testy do wielu Akademii z całego kraju.

– Kuba to zawodnik o dużych predyspozycjach i sporym potencjale. Mówię tak chociażby dlatego, że był w stanie rywalizować i wywalczyć sobie miejsce w wyjściowej jedenastce z dwa lata starszymi kolegami. Przed nim jeszcze kilka lat szkolenia, nauki i tylko od niego zależy, jak szybko trafi do profesjonalnej piłki. Znając go, jest w stanie zrobić duży progres i mam nadzieję, że jak najszybciej usłyszymy o nim w wielkiej piłce. Serdeczne gratulacje dla Kuby i jego rodziny z okazji podpisanie profesjonalnego kontraktu, niech to wydarzenie będzie wyraźnym sygnałem dla innych zawodników Akademii, że Klub inwestuje w wyróżniających się wychowanków – mówi Łukasz Gadzina, Prezes Polonii.

– Kuba to bardzo młody, ale obdarzony już dużymi umiejętnościami bramkarz. Praca z nim na co dzień to dla mnie duża przyjemność i zarazem ogromna motywacja do tego, aby rozwijać go w każdym aspekcie rzemiosła bramkarskiego. Razem z trenerem Czajką widzimy w nim bardzo duży potencjał, stąd decyzja o włączeniu go do kadry pierwszego zespołu. – podkreśla trener bramkarzy Polonii Marek Bartłomiejczyk.

Kuba, gratulujemy podpisania nowej umowy i życzymy samych udanych interwencji!