Oficjalna Strona Klubu
pixel

Jan Leończyk zawodnikiem Polonii

Kolejnym, piątym już zawodnikiem który oficjalnie wzmacnia naszą drużynę przed początkiem rundy wiosennej jest Jan Leończyk. 22-letni boczny obrońca przychodzi do nas na zasadzie transferu definitywnego z Stali Brzeg.

Pochodzący z Wrocławia Jan od najmłodszych lat związany był z Śląskiem Wrocław, gdzie przeszedł niemal wszystkie szczeble młodzieżowej piłki – od młodzika aż po juniora młodszego. W lecie 2019 roku trafił do IV-ligowego Sokoła Marcinowice i mimo młodego wieku z miejsca wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. W ciągu roku łącznie ubierał na swoim koncie 32 występy na IV-ligowych boiskach w których strzelił 4 bramki. Przygoda w Marcinowicach potrwała jednak tylko rok – zimą 2021 roku Jan został zawodnikiem Stali Brzeg. W ciągu 2 lat uzbierał w jej barwach łącznie 50 spotkań na III-ligowych boiskach, w większości przypadków jako podstawowy zawodnik. W obecnym sezonie zagrał w 6 spotkaniach – na więcej nie pozwoliła mu odniesiona kontuzja, po której na szczęście nie ma już żadnych śladów. Praktycznie od początku przygotowań nasz nowy już zawodnik uczestniczył w treningach i meczach sparingowych i swoją postawą przekonał do siebie trenera Łukasza Czajkę.

– Bardzo się cieszę ze trafiłem do Polonii Nysa. Od początku sezonu przygotowawczego można było zauważyć dużą jakość w drużynie i zaangażowanie. Mogę obiecać, że zawsze będę dawał z siebie 100% i mam nadzieje, że dostanę jak najwięcej minut od Trenera Łukasza Czajki – tak podsumował swoje pierwsze dni w klubie Jan.

Witamy w Polonii i życzymy jak najlepszych występów w naszych barwach!