Bez nazwy-5

Jesteśmy mistrzem rundy jesiennej! Start Namysłów – Polonia 0:4

W meczu 13 kolejki IV ligi opolskiej nasza drużyna po raz kolejny nie miała sobie równych i pokonała na wyjeździe Start Namysłów 4:0. Zwycięstwo to sprawiło, że na dwie kolejki do końca rundy jesiennej zapewniliśmy sobie jej mistrzostwo i przerwę zimową spędzimy już na pewno jako lider rozgrywek.

Spotkanie w Namysłowie od początku toczyło się pod dyktando naszych zawodników. Gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy, którzy bronili się praktycznie całą jedenastką, upatrując jedynie swoich szans w grze z kontry. Mimo ogromnej przewagi i dominacji na boisku w pierwszych 45 minutach zabrakło nam jednak jakości w grze z przodu przez co udaliśmy się do szatni przy bezbramkowym remisie. Najbliżej strzelenia bramki w tej odsłonie był Daniel Golus, ale jego strzał zatrzymał się na poprzeczce bramki Startu.

Początek drugiej połowy nie różnił się niczym od pierwszej, nadal to nasza drużyna rządziła na boisku i kwestią czasu było kiedy padną w końcu jakieś bramki. Aby jeszcze wzmocnić siłę ofensywną trener Arkadiusz Bator przeprowadził w 55 minucie potrójną zmianę – na boisku pojawił się m.in. najlepszy strzelec ligi Adam Setla, który rozpoczął mecz na ławce rezerwowych z powodu przeziębienia. Chwilę później padła w końcu bramka a jej strzelcem był Daniel Golus, który pokonał bramkarza gospodarzy strzałem sprzed linii pola karnego. Ten sam zawodnik w 61 minucie ponownie trafił do bramki Startu i praktycznie w tym momencie “było już po meczu”. Gospodarze z minuty na minutę opadali z sił i nie było widać po nich chęci do walki o korzystny wynik. Nasi zawodnicy nie zamierzali poprzestać na dwubramkowym prowadzeniu i dążyli do strzelenia kolejnych goli. Udało się to dwa razy – za pierwszym razem Adam Setla pewnie wykorzystał rzut karnych podyktowany po faulu na nim samym, a w samej końcówce spotkania piłkę do swojej bramki skierował Kamil Błach.

Generalnie przez cały mecz mieliśmy ogromną przewagę w polu, rozgrywając go w większości na połowie przeciwnika – mówił Arkadiusz Bator, trener Polonii. – Przez dłuższy czas brakowało nam jednak strzelonego gola, który zapewniłby nam spokój. Kiedy już trafiliśmy do siatki, worek z bramkami się rozwiązał.

Mamy 13 zwycięstwo w sezonie i w dalszym ciągu trwa nasza fantastyczna passa. W dodatku wyniki na innych boiskach sprawiły, że mamy już 10 punktów przewagi nad drugą oraz 12 nad trzecią drużyną w tabeli. Przed nami dwa ostatnie mecze w tej rundzie i wielka szansa na historyczny wynik, jakim byłby komplet zwycięstw.

Tylko samemu możemy sobie zaszkodzić. Jeżeli tak jak do tej pory będziemy trzymać koncentrację i dyscyplinę taktyczną, to będziemy punktować dalej. Jeżeli się rozprężymy, mogą pojawić się kłopoty – Arkadiusz Bator dla NTO.

NKS Start Namysłów – KS Polonia Nysa 0:4 (0:0)

Bramki: Daniel Golus 58′, Daniel Golus 61′, Adam Setla 83′, Kamil Błach (samobójcza) 87′

Polonia: Charęza – Kulak (55′ Kowalczyk T.), Czabanowski, Sosna, Lenartowicz – Golus, Bobiński, Dro Narcisse, Majerski (55′ Perkowski), Pisula (80′ Stasiak) – Ściański (55′ Setla)