Bez nazwy-5

Juniorzy Młodsi: Wygrana w Opolu 6:3 [Foto]

W meczu 19 kolejki I ligi juniorów młodszych drużyna Polonii wygrała w Centrum Sportu w Opolu z rezerwową drużyną Odry Opole 6:3, notując kolejne, siódme już z rzędu zwycięstwo ligowe.

Do meczu z vice-liderem tabeli z Opola nasza drużyna przystąpiła wzmocniona Dominikiem Sikorą, etatowym zawodnikiem juniorów starszych mającym również na koncie występy w drużynie seniorów. I to właśnie on był jednym z bohaterów spotkania, trzykrotnie pokonując bramkarza Odry. Drugim zawodnikiem, który miał dobrze w tym dniu nastawiony celownik był Jakub Michalik, również autor hattricka.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla nas, gdyż już w 3 minucie objęliśmy prowadzenie po bramce Dominika Sikory. Gdy po dwóch kolejnych bramkach prowadziliśmy do przerwy już 3:0, wydawało się że mamy ten mecz pod kontrolą i spokojnie dowieziemy korzystny rezultat do końca. Ambitnie grający gospodarze potrafili jednak doprowadzić do wyniku 3:4, przez co końcówka spotkania była nerwowa a wynik nadal był sprawą otwartą. Ostatnie minuty należały jednak do nas, a dwa zdobyte gole pozbawiły nadziei gospodarzy i ustaliły końcowy wynik meczu.

Po pokonaniu vice-lidera oraz odniesieniu 7 zwycięstwa z rzędu teraz przed naszą drużyną kolejne trudne zadanie. W następnej kolejce do Nysy przyjeżdża lider z Chróścic, do którego tracimy aktualnie 6 punktów. Liczymy na udany rewanż za porażkę w rundzie jesiennej i udowodnienie, iż tej wiosny to Polonia jest najlepszym zespołem w lidze.

OKS Odra II Opole -KS Polonia Nysa 3:6 (0:3)

0:1 Dominik Sikora 3′ (asysta Maciej Szotek)

0:2 Jakub Michalik 34′ (asysta Szymon Należny)

0:3 Jakub Michalik 39′ (asysta Maciej Kurpas)

1:3 Rafał Palmer 55′

1:4 Dominik Sikora 65′ (asysta Szymon Należny)

2:4 Bartosz Górniak 72′

3:4 Mateusz Napieralski 78′

3:5 Jakub Michalik 82′ (asysta Maciej Kurpas)

3:6 Dominik Sikora 90+3′ (asysta Mateusz Szczotka)

Polonia: Juraszek – Marecki, Krasoń, Wiewióra, Doński – Kurpas, Zieliński – Michalik (90′ Szczotka), Należny (65′ Moskal), Szotek (82′ Świątek) – Sikora