Oficjalna Strona Klubu
pixel

Kais Al-Ani zawodnikiem Polonii


Trzecim oficjalnie potwierdzonym nowym zawodnikiem naszej drużyny jest Kais Al-Ani. Blisko 24-letni bramkarz przychodzi do naszego klubu na zasadzie transferu definitywnego z Ślęzy Wrocław.

Kais urodził się 29 marca 1997 roku w Nowym Targu. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w juniorskim zespole Górali Nowy Targ, skąd następnie przeniósł się pod Wawel i dołączył do młodzieżowej drużyny Krakusa Nowa Huta. Kolejnym przystankiem w jego karierze była Wisła Kraków, z którą występował na szczeblu juniorskim a następnie zadebiutował w dorosłym futbolu grając w zespole rezerw (III liga). Kolejne lata to gra w kolejnych 3-ligowych zespołach (Podhale Nowy Targ, Lechia Tomaszów Mazowiecki i Soła Oświęcim). W wrześniu 2019 ponownie trafił do Wisły, podpisując w niej kontrakt do 30 czerwca 2020 roku. Nie udało mu się jednak zagrać w pierwszym zespole 13-krotnego Mistrza Polski i w sezonie 2019/2020 występował w IV-ligowych rezerwach Wisły. Jesienią zeszłego roku Kais trafił do Ślęzy Wrocław i wystąpił w 5 spotkaniach ligowych i jednym pucharowym.


Gdy Kais był w szerokiej kadrze Wisły, namierzył go skaut, który wyszukiwał zawodników z irackimi korzeniami. Boojciec Kaisa, który urodził się Polsce, jest Irakijczykiem. Po wielu perypetiach związanych choćby z przyznaniem irackiego paszportu, Kais w 2017 roku został powołany na zgrupowanie reprezentacji Iraku przed meczami z Iranem, Australią i Arabią Saudyjską. Zadebiutować jednak nie zdołał. Rok później otrzymał także powołanie do kadry U23.


Serdecznie witamy w Polonii i życzymy samych udanych występów w czerwono-biało-niebiskich barwach.