Oficjalna Strona Klubu
pixel

Klasyfikacja Pro Junior System po rundzie jesiennej w sezonie 2022/23

Nasza drużyna zajmuje wysokie czwarte miejsce w klasyfikacji Pro Junior System po zakończeniu rundy jesiennej w grupie 3 III ligi. Przypomnijmy, że PJS to program Polskiego Związku Piłki Nożnej, którego celem jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach poprzez premiowanie występów młodzieżowców, a w szczególności wychowanków, w rozgrywkach seniorów.

Główne zasady rywalizacji Pro Junior System polegają na tym, że zawodnik młodzieżowy (rocznik 2002 i młodsi) musi rozegrać co najmniej 270 minut oraz 5 meczów, aby rozegrane przez niego minuty zostały uwzględnione w punktacji końcowej. Kluby zdegradowane na podstawie decyzji podjętej przez Komisję Dyscyplinarną lub ze względu na niespełnienie wymagań licencyjnych lub które wycofały się z rozgrywek tracą uprawnienie do uczestnictwa w programie i nie są uwzględniane w klasyfikacji. W klasyfikacji są uwzględniane za to minuty rozegrane przez zawodnika w oficjalnych meczach reprezentacji A w ramach: eliminacji do mistrzostw Europy oraz mistrzostw Europy, eliminacji do mistrzostw świata oraz mistrzostw świata. Ponadto, to w klasyfikacji są uwzględniane minuty rozegrane przez zawodnika w oficjalnych meczach reprezentacji U-21 w ramach eliminacji do mistrzostw Europy U-21 oraz mistrzostw Europy U-21. W klasyfikacji są uwzględniane również minuty rozegrane przez zawodnika w oficjalnych meczach reprezentacji młodzieżowych w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-17, U-19, Młodzieżowych Mistrzostw Świata U-17 oraz U-20. W sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I ligi, II ligi, III ligi lub IV ligi, to klub jest uwzględniany wyłącznie w klasyfikacji końcowej dla najwyższej klasy rozgrywkowej, w której uczestniczyła drużyna klubu. Kluby, które zajmą miejsca 1-4 w klasyfikacji końcowej poszczególnych grup III ligi, otrzymają nagrody w wysokości: 1 miejsce – 400 tys. zł brutto, 2 miejsce – 300 tys. zł brutto, 3 miejsce – 200 tys. zł brutto, 4 miejsce – 100 tys. zł brutto. Jeżeli natomiast drużyna spadnie z ligi, to otrzymuje 50% tej kwoty.

W klasyfikacji naszej grupy III ligi nie są uwzględnione drużyny Rakowa II, Górnika II, Chrobrego II oraz Miedzi II. Te kluby rywalizują w PJS w ligach, gdzie występują ich pierwsze zespoły. Tym samym o miejsca premiowane nagrodą pieniężną rywalizuje 14 zespołów.

Najwięcej punktów wśród nich (10015) w pierwszej rundzie uzbierała drużyna Rekordu B-Biała. Pozostałe miejsca na podium zajęły Ślęza Wrocław (9193 pkt) oraz Lechia Zielona Góra (6819 pkt). Tuż za podium uplasowała się nasza drużyna, która jesień 2022 ukończyła z dorobkiem 5412 punktów. Nad kolejnym zespołem czyli Pniówkiem Pawłowice mamy 556 przewagi. Inne zespoły również nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa – zapowiada się ciekawa walka w rundzie wiosennej.

Najlepiej punktującym zawodnikiem był w naszej drużynie Dominik Sikora, który uzbierał 2436 punktów. Złożyło się na to 1218 minut spędzonych na boisku pomnożonych razy dwa dzięki posiadaniu statusu wychowanka klubu. Na końcowy wynik wpływ mieli również Michał Zimon, Igor Maruszak i Mikołaj Kudra.

Szczegółowa punktacja u nas wygląda następująco:

A tak wygląda klasyfikacja PJS w Grupie 3 III ligi po rundzie jesiennej