Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Klub otrzymał srebrny certyfikat PZPN!

Zakończył się proces certyfikacji piłkarskich szkółek. Polski Związek Piłki Nożnej odznaczył w sumie 694 kluby w całej Polsce, z czego 29 wyróżnień trafiło na Opolszczyznę. W naszym województwie kluby otrzymały 1 złoty, 8 srebrnych i 20 brązowych certyfikatów.

 

Miło nam poinformować, że nasza praca z młodzieżą została doceniona i przyznano nam srebrny certyfikat! Jest to niewątpliwie sukces naszego klubu ale już teraz prowadzimy prace aby w kolejnym rozdaniu w 2021 roku sięgnąć po złoto.

 

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyróżnienia serdecznie dziękujemy!

 

Dla przypomnienia przedstawiamy główne założenia certyfikacji szkółek: podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego, stałe wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu, podnoszenie kompetencji fachowców dbających o sportowy i społeczny rozwój piłkarzy oraz weryfikacja szkółek piłkarskich. Dzięki Programowi Certyfikacji rodzice i dzieci grające w piłkę nożną będą mieć pewność, że szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników. Z kolei szkółka zyska przewagę rynkową poprzez prestiżowe wyróżnienie ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej.