Oficjalna Strona Klubu
pixel

Klub wprowadza treningi motoryczne

Chcąc nadal rozwijać i poprawiać jakość szkolenia w naszym Klubie władze Polonii oraz sztab szkoleniowy dostrzegli potrzebę wprowadzenia rozwiązań mających na celu wspieranie naturalnego procesu rozwoju motoryczności naszych zawodników. Biorąc pełną odpowiedzialność za ich przygotowanie fizyczne chcemy stworzyć optymalny system treningowy, który oprócz kształtowania umiejętności piłkarskich uwzględni wszystkie potrzeby ruchowe naszych zawodników. W tym właśnie celu wprowadzamy od Nowego Roku w klubie Treningi Przygotowania Motorycznego. Odpowiedzialny za ten projekt będzie Marek Bartłomiejczyk – fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego i rehabilitacji ruchowej. Na początek treningi obejmą wszystkie drużyny 11-osobowe.

Trener Bartłomiejczyk ukończył studia wyższe na kierunku Fizjoterapia oraz liczne kursy o tematyce związanej z treningiem, fizjoterapią, rehabilitacją i masażem. Posiada wieloletni staż i doświadczenie zdobyte w różnych ośrodkach terapeutycznych i sportowych w Polsce i za granicą (Niemcy, Hiszpania).

– Stały rozwój naszej Akademii jest dla nas priorytetem. Dlatego też, po wielu staraniach, udało nam się znaleźć finansowanie dla nowego projektu skierowanego do zawodników naszej Akademii. Będzie to Trening Przygotowania Motorycznego, dzięki któremu nasza Akademia wykona kolejny skok jakościowy. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Szefem projektu został Trener Marek Bartłomiejczyk, fachowiec w tym zakresie. Wierzę, że dzięki wiedzy i doświadczeniu Trenera Bartłomiejczyka, zawodnicy naszej Akademii znacznie podniosą swój poziom sportowy. Powodzenia Trenerze! – mówi Prezes Polonii Łukasz Gadzina.

– Z perspektywy byłego piłkarza, sportowca, fizjoterapeuty i trenera wiem jak ważne jest rozwijanie motoryki to znaczy ogólnej sprawności całego ciała. Motoryka związana jest z poczuciem równowagi oraz koordynacją i współpracą różnych części ciała. Rozwija się dzięki różnorodnej aktywności fizycznej. Prawidłowo rozwinięta motoryka oznacza dobrą sprawność fizyczną, koordynację wzrokowo-ruchową, refleks i poczucie równowagi. Wiąże się z prawidłową postawą ciała i precyzją ruchów. Jest to również trening wspomagający profilaktykę przeciw urazową. Żaden zawodnik nie będzie szybki, silny i wytrzymały jak nie będzie pracował nad tymi elementami treningu a co za tym idzie nie będzie odpowiednio zmotywowany i pewny siebie na boisku. Nie jest tajemnicą, że umiejętność szybkiej nauki i przyswajania nowych zdolności u każdego człowieka jest na najwyższym poziomie w najmłodszym wieku. Nigdy zawodnik nie będzie w stanie uczyć się tak szybko i efektywnie jak w wieku dziecięcym co nie eliminuje oczywiście poprawianie tego elementu treningu w późniejszym wieku. Te wszystkie cechy treningu motorycznego mają ogromny wpływ na jakość uprawiania sportu a w naszym przypadku tym sportem jest piłka nożna i pod tym kątem będziemy pracowali z czego jestem bardzo zadowolony a zarazem zmotywowany, ponieważ to duże wyzwanie i odpowiedzialność. Ale ja uwielbiam wyzwania, dlatego cieszę się już na pierwsze zajęcia z treningu motorycznego w Klubie KS Polonia Nysa – mówi Marek Bartłomiejczyk.