Oficjalna Strona Klubu
pixel

Klubowe mistrzostwa Polski – rocznik 2011 [Foto]

Drużyna Żaka II uczestniczyła w niedzielę 23 czerwca w Klubowych Mistrzostwach Polski w kategorii rocznika 2011, które odbyły się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

 

W wyniku losowania trafiliśmy do grupy C, a za rywali mieliśmy mieć drużyny Wisły Kraków, Orlika Ząbkowice i Stomilu Olsztyn. Ta ostatnia nie przyjechała jednak na zawody, więc o awans do fazy pucharowej biły się tylko 3 zespoły.

 

Nasza drużyna udział w KMP rozpoczęła od spotkania z faworytem grupy C – Wisłą Kraków. Mimo ambitnej walki nie udało się nawiązać rywalizacji i drużyna z Krakowa pokonała nas pewnie 5:1, będąc wyraźnie lepszym zespołem. Porażka ta sprawiła, że mecz z Orlikiem Ząbkowice było spotkaniem o być albo nie być w turnieju. Nasi zawodnicy zagrali bardzo dobre zawody, ale bardzo słaba skuteczność połączona z dobrą grą bramkarza rywali sprawiła, że to gracze z Ząbkowic cieszyli się z awansu po końcowym gwizdku sędziego.

 

Wyniki Grupy C:

 

 • Wisła Kraków – Orlik Ząbkowice Śląskie 2:2
 • Wisła Kraków – Polonia Nysa 5:1
 • Polonia Nysa – Orlik Ząbkowice Śląskie 0:1

 

Brak awansu do fazy pucharowej nie zakończył rywalizacji naszej drużyny w Chorzowie. Rozegraliśmy jeszcze 4 spotkania, w których rywalizowaliśmy z innymi drużynami, które również nie awansowały do fazy pucharowej. Tutaj nasi młodzi zawodnicy pokazali pełnię swoich umiejętności odnosząc komplet 4 wysokich zwycięstw.

 

Wyniki meczów sparingowych:

 

 • Master Kids Skawa – Polonia Nysa 1:5
 • Polonia Nysa – MKS Przemysław Poznań 5:2
 • Polonia Nysa – Jedlnia Dzieciom 6:1
 • KS Stadion Śląski Chorzów – Polonia Nysa 2:5

 

Skład drużyny:

 

 1. Grenda Adam
 2. Dunat Franciszek
 3. Majerski Olaf
 4. Śliwiński Oliwier
 5. Lichoń Paweł
 6. Pamuła Franciszek
 7. Braniewski Filip
 8. Studencki Andrzej
 9. Spyrka Wojciech
 10. Chat Kornel

Trener:  Janusz Szura