Oficjalna Strona Klubu
pixel

Lechia Dzierżoniów kolejnym przeciwnikiem

Powoli dobiega końca okres przygotowawczy przed startem rundy wiosennej. Już za tydzień rozpoczniemy oficjalne granie w 2023 roku pucharowym meczem przeciwko Porawiu Większyce. Zanim to jednak nastąpi podopiecznych Łukasza Czajki czekają jeszcze dwie gry sparingowe. Pierwsza z nich już dzisiaj a naszym przeciwnikiem będzie Lechia Dzierżoniów.

Gospodarze dzisiejszego spotkania to aktualnie 3 drużyna w IV lidze dolnośląskiej. Mecz z Polonią będzie dla podopiecznych Pawła Sibika piątym sparingiem w trakcie zimowych przygotowań. W czterech rozegranych do tej pory drużyna Lechii zanotowała dwa remisy (2:2 z Ślęzą Wrocław i 2:2 z MKS Kluczbork) oraz dwie porażki (0:2 z Stalą Brzeg i 1:4 z Miedzią II Legnica).

Dla naszej drużyny będzie to dziewiąta zimowa potyczka. Do wyników gier sparingowych nie ma się co za bardzo przywiązywać ale cieszy fakt kolejnych zwycięstw z czołowymi drużynami z Dolnego Śląska. W klubie trwa dopinanie szczegółów ostatnich ruchów kadrowych – tak aby w pierwszym meczu o stawkę trener Czajka mógł już dysponować pełną kadrą. Szansę debiutu w dzisiejszym meczu z pewnością dostanie potwierdzony wczoraj Patryk Kapica.

Sparing nr 9

Lechia Dzierżoniów – KS Polonia Nysa

Sobota 18.02.2023 godz.12:00

OSiR Dzierżoniów