Oficjalna Strona Klubu
pixel

Lechia Dzierżoniów kolejnym zimowym rywalem

Przed piłkarzami pierwszej drużyny Polonii Nysa już czwarta potyczka kontrolna przed zaplanowaną na 12 marca inauguracją rundy wiosennej. Już w najbliższą sobotę, 12 lutego, czyli równo na miesiąc przed startem rundy rewanżowej w IV lidze opolskiej zmierzymy się w Dzierżoniowie z miejscową Lechią.

Nasz najbliższy przeciwnik to aktualnie zdecydowany lider wschodniej grupy dolnośląskiej IV ligi. Rundę jesienną obecnego sezonu drużyna Lechii zakończyła z kompletem 16 zwycięstw (!) i pewnie zmierza ku barażom o awans do III ligi. Podobnie jak nasza drużyna jutrzejsi gospodarze mają na koncie trzy spotkania sparingowe w trakcie zimowych przygotowań. W każdym z nich mierzyli się z drużynami z 3 grupy III ligi a ich bilans to jeden remis (5:5 z Stalą Brzeg) oraz dwie porażki (0:4 z Miedź II Legnica i 0:3 z MKS Kluczbork). Nasz bilans z kolei to jedno zwycięstwo i dwie porażki.

Na sparing pomiędzy Polonią Nysa a Lechią Dzierżoniów zapraszamy w sobotę, 12 lutego. Początek zmagań na sztucznym boisku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie o godz. 12.00.