Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

“Liczę, że ten transfer będzie z korzyścią dla obu stron”

Sobotni mecz z Miedzią II Legnica był oficjalnym debiutem w barwach Polonii dla Adriana Błaszkiewicza. Zapraszamy na krótką rozmowę z naszym nowym obrońcą.

 

Zaledwie po kilku treningach wskoczyłeś do pierwszej 11 na mecz z Miedzią II i trzeba przyznać, że debiut można udać za bardzo udany. Jak z twojej perspektywy wyglądał ten mecz i twój debiut w barwach Polonii?

 

Trenowałem z drużyną od poniedziałku, cieszę się że dostałem szansę gry już w pierwszym spotkaniu. Mecz był bardzo trudny, wygraliśmy co prawda wysoko lecz musieliśmy się mocno napracować, żeby zgarnąć trzy punkty. Nie udało się zagrać na zero z tyłu ale cieszy na pewno fakt, że potrafiliśmy się podnieść mimo, iż straciliśmy pierwsi bramkę. Pierwsze punkty w lidze są także debiut w barwach Polonii jak najbardziej udany.

 

Jak to się stało, że trafiłeś do Nysy? Co spowodowało, że zdecydowałeś się na zmianę klubu i zejście na poziom 3-ligowy? Jak dużą rolę odegrał w tym transferze pochodzący z Nysy Mateusz Kos? 🙂

 

Okres pomiędzy sezonami był bardzo krótki, w Skrze dostałem sygnał, że nie będę pierwszym wyborem trenera więc postanowiłem że trzeba będzie spróbować swoich sił w innym miejscu i liczyć na bardziej regularną grę. Pojawiła się możliwość przyjścia do Nysy, Mateusz Kos wspomniał o mnie dobre słowo i doszliśmy z klubami do porozumienia. Z tego miejsca pozdrawiam Mateusza i zapraszam go na mecz w rodzinne strony na stadion Polonii.

 

Jakie są Twoje pierwsze wrażenia po transferze do Polonii?

 

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, w klubie jest wszystko poukładane, czuć profesjonalne podejście do pracy. Zostałem ciepło przyjęty do drużyny, nie było problemów z aklimatyzacją. Zwycięstwa budują drużynę także mam nadzieję, że sobotni mecz to dobry prognostyk na przyszłość.

 

Jakie są Twoje cele na ten sezon? Czy wyobrażasz sobie dłuższy pobyt w Nysie, czy jednak liczysz na powrót po krótkiej przerwie na szczebel centralny?

 

Przede wszystkim chciałbym pomóc drużynie w walce o ligowe punkty i zająć jak najwyższe miejsce z Polonią na koniec sezonu. Jeśli chodzi o cele indywidualne to na pewno jak najwięcej dobrych występów i gra na zero z tyłu. Jak każdy zawodnik mam swoje ambicje i chciałbym grać jak najwyżej, na ten moment skupiam się jednak na grze w Nysie a co będzie dalej to czas pokaże. Liczę, że ten transfer będzie z korzyścią dla obu stron.

 

I tego Tobie oraz Nam życzymy!