Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

LZS Starowice i MKS Ruch Zdzieszowice rezygnują z 3 ligi

Do siedziby Opolskiego Związku Piłki Nożnej, który będzie prowadził rozgrywki 3 ligi grupy III w nowym sezonie wpłynęły pisma od LZS-u Starowice oraz Ruchu Zdzieszowice o rezygnacji z gry w tych rozgrywkach.

 

Zgodnie z uchwałą Zarządu OZPN z dnia 14 maja, oba kluby będą mogły podjąć rywalizację w 4 lidze opolskiej. Podjęte decyzje to efekt ostatnich wydarzeń w związku z ogłoszoną pandemią koronawirusa. Kluby nie będą mogły być finansowane przez organy samorządowe w takiej kwocie jak wcześniej. To sprawiło, że szukają oszczędności. W efekcie podjęto decyzję o rezygnacji z gry w III lidze.

 

Na tą chwilę pewnych gry w nowym sezonie jest 17 zespołów: Polonia Bytom, Ruch Chorzów, MKS Kluczbork, Rekord Bielsko-Biała, Gwarek Tarnowskie Góry, Pniówek Pawłowice Śląskie, Górnik II Zabrze, Lechia Zielona Góra, Ślęza Wrocław, Foto-Higiena Gać, Miedź II Legnica, ROW 1964 Rybnik, Stal Brzeg, Zagłębie II Lubin, Piast Żmigród (grali w sezonie 2019/2020) oraz Polonia Nysa (beniaminek z IV ligi opolskiej) i Warta Gorzów Wielkopolski (beniaminek z IV ligi lubuskiej). Kolejne 2 zespoły poznamy pod koniec czerwca, gdy odbędą się baraże w IV lidze śląskiej i dolnośląskiej. Pary wyglądają następująco:

IV liga śląska:

Szombierki Bytom – LKS Goczałkowice Zdrój

IV liga dolnośląska

Polonia-Stal Świdnica – Apis Jędrzychowice

 

Stawkę 19 drużyn mogą jeszcze zasilić ewentualni spadkowicze z II ligi, gdzie nie są pewne utrzymania drużyny Skry Częstochowa i Górnika Polkowice. O tym czy któraś z nich również zagra w III lidze dowiemy się pod koniec lipca.