Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Mamy to! 15/15 stało się faktem!

Stało się – historyczny wynik naszej drużyny stał się faktem! Jako pierwsza drużyna w historii zakończyliśmy pierwszą rundę bez straty choćby punktu przechodząc tym samym do historii opolskich rozgrywek ligowych w 4 lidze.

 

Ostatnie spotkanie rundy jesiennej nie przyniosło wielkich emocji. Nasza drużyna od początku spotkania w Strzelcach Opolskich dominowała na boisku a gospodarze ograniczali się jedynie do kontrataków, które nie stanowiły zagrożenia dla stojącego w naszej bramce Przemka Charęzy.

 

Nasi zawodnicy spokojnie konstruowali akcje od tyłu, spokojnie czekając na swoje szanse bramkowe. Worek z bramkami rozwiązał się już w 17 minucie, gdy prostopadłe podanie od Adama Setli otrzymał Maciej Pisula, który zachował zimną krew w sytuacji sam na sam i ładną podcinką pokonał bramkarza gospodarzy. Niecały kwadrans później do bramki Piasta trafił Adam Setla, ale sędzia dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej naszego napastnika. Co się jednak nie odwlecze to nie uciecze i jeszcze przed przerwą podwyższyliśmy prowadzenie. Ponownie obrońcom gospodarzy uciekł Maciek, który tym razem dostał świetne podanie od Rafała Bobińskiego.

 

Druga połowa nie różniła się niczym od pierwszych 45 minut. Nasza drużyna w pełni kontrolowała boiskowe poczynania, gra toczyła się w większości na połowie Piasta a bardzo dobra organizacja gry w obronie skutecznie niwelowała grę z kontry gospodarzy. Podobnie jak w pierwszej połowie w tej również dwukrotnie udało się nam zdobyć bramkę a ich strzelcami byli Patryk Perkowski oraz Adam Setla. Pierwszy popisał się fantastycznym strzałem z ok. 25 metrów trafiając w same okienko bramki, drugi skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym.

 

Tabela nie kłamie, bo to jest najlepszy zespół tej ligi, zagraliśmy pięcioma obrońcami, by zagęścić tyły, niestety na tej klasy drużynę na niewiele się to zdało, a ten mecz był dobrą nauką dla naszych chłopaków – powiedział trener Tomasz Miklasz, zastępujący nieobecnego Macieja Kułaka,

 

SKS Piast Strzelce Opolskie – KS Polonia Nysa 0:4 (0:2)

 

Bramki: Maciej Pisula 17′, Maciej Pisula 45′, Patryk Perkowski 73′, Adam Setla 84′

 

Polonia: Charęza – Kulak, Czabanowski, Lenartowicz, Stasiak – Pisula (75′ Duda), Majerski (70′ Perkowski), Dro Narcisse, Bobiński, Golus (65′ Marcelo) – Setla (84′ Robak)

 

Bramki z meczu