Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Młodzik I tuż za podium turnieju KEEZA CUP

Drużyna Młodzika I uczestniczyła dzisiaj w turnieju KEEZA CUP, zorganizowanym przez Akademię Piłkarską Stal Brzeg. Zawody odbyły się na hali sportowej w Brzegu przy ulicy Oławskiej a wzięły w nich udział 7 drużyn: KS Polonia Nysa, BTP Stal I Brzeg, BTP Stal II Brzeg, KS Orzeł Ząbkowice, MUKS Marcinki Kępno, UKS Rodło Opole oraz OKS Odra Opole.

 

W pierwszej fazie turnieju wszystkie zespoły zagrały ze sobą systemem “każdy z każdym”. Rywalizacja była niezwykle wyrównana, świadczy o tym m.in. iż po rozegraniu wszystkich spotkań różnica pomiędzy pierwszą a szóstą drużyną wyniosła zaledwie 2 punkty. Podopieczni Jakuba Zaczyka uzyskali w tej fazie następujące wyniki:

 

 • KS Polonia Nysa – KS Orzeł Ząbkowice 2:3
 • KS Polonia Nysa – UKS Rodło Opole 1:0
 • KS Polonia Nysa – BTP Stal I Brzeg 0:1
 • KS Polonia Nysa – MUKS Marcinki Kępno 4:0
 • KS Polonia Nysa – BTP Stal II Brzeg 1:3
 • KS Polonia Nysa – OKS Odra Opole 2:0

 

Tabela po pierwszej fazie rozgrywek przedstawiała się następująco:

 

 1. UKS Rodło Opole 10 pkt
 2. KS Orzeł Ząbkowice 10 pkt
 3. OKS Odra Opole 10 pkt
 4. KS Polonia Nysa 9 pkt
 5. MUKS Marcinki Kępno 8 pkt
 6. BTP Stal I Brzeg 8 pkt
 7. BTP Stal II Brzeg 4 pkt

 

4 najlepsze zespoły po pierwszej rundzie utworzyły dwie pary półfinałowe. W obu padły remisy:

 

 • KS Polonia Nysa – KS Orzeł Ząbkowice 1:1
 • OKS Odra Opole – UKS Rodło Opole 0:0

 

Regulamin turnieju nie przewidywał jednak rzutów karnych, i o awansie do finału zadecydowało wyższe miejsce w pierwsze fazie turnieju, więc do finału awansowały drużyny Orła i Rodła.

 

W meczu o 3 miejsce nasza drużyna zagrała z Odrą Opole. Po wyrównanym spotkaniu ponownie padł remis, więc zgodnie z regulaminem to przeciwnicy zajęli najniższy stopień podium a nam przypadło 4 miejsce.

 

W finale drużyna Rodła Opole pokonała Orła Ząbkowice 1:0 a rezultat ten sprawił, że końcowa kolejność turnieju została taka sama jak po pierwszej rundzie.

KS Polonia Nysa: Jakub Gabryliszyn – Hubert Kulpa, Artur Kinasz, Mateusz Grenda, Kajetan Żarów, Norbert Matyjasik, Marcel Błoch, Tymoteusz Należny, Aleksander Stawski

Trener: Jakub Zaczyk