Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Młodzik II na podium turnieju Ekstra talent! [Foto]

W dniu 17 czerwca na boiskach przy ul. Lotniczej, nieopodal Stadionu Wrocław odbył się turniej piłkarski dla drużyn U-12 w ramach projektu “Ekstra Talent”. To wspólna inicjatywa PKO Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz klubów Ekstraklasy. Nasz klub reprezentowała drużyna Młodzika II, którą w zastępstwie Wojciecha Bajora (sprawy służbowe) poprowadził Jakub Zaczyk.

 

Młodzi piłkarze z 16 drużyn mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w turnieju dla zespołów U12 i sprawdzić się w profesjonalnych testach sprawnościowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Beep test – polegający na wahadłowym pokonywaniu w tę i z powrotem 20-metrowego odcinka, w którym tempo biegu wyznacza specjalny sygnał (stąd nazwa “beep”), zwis na drążku i bieg wahadłowy 10×5 metrów pokazały młodym zawodnikom jaką siłą i wytrzymałością dysponują w tej chwili.

 

16 drużyn zaproszonych przez Akademię Piłkarską Śląska Wrocław zostały podzielone na cztery grupy, z których po dwa najlepsze zespoły awansowały do fazy pucharowej. Drużyna Polonii Nysa trafiła do Grupy 3 a za rywali miała: AP Śląsk Wrocław I, APN Sobótka oraz AP Champions Oława. Na tle najlepszych drużyn na Dolnym Śląska nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze i po dwóch zwycięstwach i jednym remisie z pierwszego miejsca awansowali do ćwierćfinału. Wyniki oraz strzelcy bramek w fazie grupowej:

 

  • AP Śląsk Wrocław I – KS Polonia Nysa 2:4 (Rafał Gaweł x2, Oskar Dudek, Jakub Seremet)
  • AP Champions Oława – KS Polonia Nysa 1:1 (Filip Wolak)
  • KS Polonia Nysa – APN Sobótka 2:1 (Rafał Gaweł, Filip Wolak)

 

W meczu ćwierćfinałowym zmierzyliśmy się z Akademią Piłkarską Chojnik z Jeleniej Góry. Spotkanie było bardzo zacięte z wieloma sytuacjami z obu strona ale ostatecznie to my cieszyliśmy się ze zwycięstwa 2:1 (bramki zdobyli Rafał Gaweł i Jakub Seremet) i awansu do półfinału.

 

Tam zmierzyliśmy się z głównym faworytem czyli z drugą drużyną AP Śląsk Wrocław. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i w opinii wielu był to przedwczesny finał. Mimo wielu okazji i bardzo dobrej gry nie udało się jednak pokonać gospodarzy i to oni po zwycięstwie 2:1 awansowali do ścisłego finału. Jedyną bramkę dla Polonii zdobył Filip Wolak.

 

Porażka w półfinale nie podłamała naszych zawodników i w meczu o III miejsce pokonaliśmy pewnie Parasol Wrocław 4:2, dzięki czemu ukończyliśmy cały turnej na najniższym stopniu podium. Bardzo dobry występ w tym spotkaniu zaliczył Norbert Matyjasik, który zaliczył hattricka. Czwartą bramkę dołożył Rafał Gaweł.

 

Wielkie brawa dla drużyny za postawę w tym turnieju. Mimo niekompletnego składu pokazała na tle silnych zespołów, że drzemie w niej duży potencjał. To właśnie dzięki takim turniejom młodzi zawodnicy nabierają niezbędnego doświadczenia oraz mogą na własnych oczach przekonać się, że do najlepszych nie brakuje aż tak dużo jakby się wydawało.

 

Nasza drużyna wystąpiła w turnieju w następującym składzie: Krzysztof Turek – Filip Wolak, Szymon Szozda, Filip Tomaszewski, Norbert Matyjasik, Rafał Gaweł, Jakub Seremet, Oskar Dudek, Szostak