Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Młodzik Młodszy siódmy w “Turnieju Smoka” [Foto, video]

W miniony weekend drużyna Młodzika Młodszego udało się do Krakowa, aby wziąć udział w prestiżowym Turnieju Smoka w kategorii rocznika 2009. Turniej ten cieszy się wielką renomą, biorą w nim udział najlepsze zespoły z całej Polski a areną zmagań jest hala Orła Piaski Wielkie – jedna z najpiękniejszych i największych w kraju.

12 drużyn, które zawitały do stolicy Małopolski zostały podzielona na dwie grupy eliminacyjne

Wyniki naszej drużyny na tym etapie:

• Bonito Mszana Dolna – KS Polonia Nysa 0:2
  • KS Polonia Nysa – Pcimianka Pcim 1:3
  • KS Bieżanowianka – KS Polonia Nysa 4:0
  • Juventus Warszawa – KS Polonia Nysa 0:3
  • KS Polonia Nysa – Akademia Piłkarska Gliwice 0:2

Zdobycie 6 punktów pozwoliło na zajęcie 4 miejsca w grupie i awans do Ligi Europy w kolejnej fazie turnieju.

W drugim etapie turnieju podopiecznym Piotra Bednarczyka poszło zdecydowanie lepiej. 4 zwycięstwa przy 1 porażce sprawiły, że to Polonia wygrała Ligę Europy a cały turnieju ukończyła na siódmej pozycji. Komplet wyników naszej drużyny:

• KS Polonia Nysa – SMS ŻAPN Żywiec 4:2
  • AP Bonito Mszana Dolna – KS Polonia Nysa 0:3
  • KS Polonia Nysa – Akademia Futbolica 2:1
  • Juventus Warszawa – KS Polonia Nysa 0:1
  • Albertus Kraków – KS Polonia Nysa 2:1

Końcowa klasyfikacja Ligi Europy:

Rozgrywki Ligi Mistrzów, czyli sześciu najlepszych drużyn z eliminacji wygrała Akademia Piłkarska Gliwice a kolejne miejsca na podium zajęły odpowiednio KS Zakopane oraz NKP Podhale Nowy Targ.