Oficjalna Strona Klubu
pixel

Młodzik Starszy rywalizował w Krakowie

W miniony weekend drużyna Młodzika Starszego wzięła udział w ogólnopolskim turnieju Copalnia Talentów z rocznika 2008. Do rywalizacji przystąpiło 13 zespołów z całej Polski.

W pierwszej fazie turnieju podopieczni Jakuba Zaczyka trafili do grupy B, gdzie za rywali mieli drużyny Stali Rzeszów, AP TOP 54 Biała Podlaska, Jaguara Gdańsk, KSPN Pogoń Kraków oraz AP Gwardia Koszalin. Od początku zmagań widać było jak wysoki poziom prezentują wszyscy uczestnicy, przez co rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Mimo dobrej postawy i gry jak równy z równym z przeciwnikami drużyna Polonii na tym etapie zanotowała tylko jedno zwycięstwo i aż 4 porażki. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy były m.in. warunki fizyczne zawodników, przez co większość bramek traconych przez nas była po stałych fragmentach gry. Nie bez wpływu był również fakt, iż trener Zaczyk nie szukając na siłę wyniku dał pograć w równym odstępie czasu każdemu zawodnikowi.

 

Wyniki Polonii w Grupie B:

 

  • AP Gwardia Koszalin – KS Polonia Nysa 0:1 (bramka: Artur Kinasz)
  • AP TOP 54 Biała Podlaska – KS Polonia Nysa 2:1 (bramka: Wojciech Szostak)
  • KS Polonia Nysa – KSPN Pogoń Kraków 0:3
  • KS Polonia Nysa – Stal Rzeszów 1:2
  • Jaguar Gdańsk – KS Polonia Nysa 1:0

 

W drugiej fazie turnieju Polonia trafiła do grupy złotej, gdzie za rywali miała Motor Lublin, Bałtyk Koszalin, Wigry Suwałki oraz ponownie KSPN Pogoń Kraków i AP Gwardię Koszalin. W tej fazie wyniki był już o wiele lepsze – w 5 spotkaniach zanotowaliśmy 2 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażkę. Ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce (gorsza różnica bramek niż Pogoń Kraków) a w całym turnieju miejsce dziesiąte.

 

Wyniki Polonii w grupie złotej:

 

  • KS Polonia Nysa – Wigry Suwałki 3:0 (bramki: Wojciech Rezacz, Artur Kinasz, Jakub Seremet)
  • KS Polonia Nysa – Bałtyk Koszalin 2:0 (bramki: Filip Wolak, Adam Rydlewski)
  • KSPN Pogoń Kraków – KS Polonia Nysa 0:0
  • AP Gwardia Koszalin – KS Polonia Nysa 0:0
  • KS Polonia Nysa – Motor Lublin 0:3

 

Końcowa tabela Grupy B
Końcowa tabela Grupy Złotej

Skład naszej drużyny: Tymofij Chemerytsia, Rafał Gaweł, Tomasz Kinal, Artur Kinasz, Kacper Lichoń, Oliwer Majcher, Norbert Matyjasik, Wojciech Rezacz, Adam Rydlewski, Jakub Seremet, Wojciech Szostak, Szymon Szozda, Alex Świderski, Filip Tomaszewski, Krzysztof Turek, Kajetan Wójs, Filip Wolak.

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny w tym turnieju został uznany Kacper Lichoń – Gratulacje!