Oficjalna Strona Klubu
pixel

Natan Wierzchowski podpisał profesjonalny kontrakt z Polonią

Wychowanek Polonii, 16-letni Natan Wierzchowski podpisał dzisiaj profesjonalny kontrakt z naszym klubem. Umowa została podpisana na okres 3 lat, do 30 czerwca 2024 roku.

Natan trafił do naszego klubu już w wieku 7 lat, w sezonie 2012/2013. Jego oficjalnym debiutem w barwach Polonii było spotkanie z Czarnymi Otmuchów w ramach ligi Orlika, rozegrane 11 września 2012 roku. Od tego czasu piął się po kolejnych szczeblach w młodzieżowych strukturach Polonii. Mimo młodego wieku w zeszłym sezonie był już podstawowym zawodnikiem w drużynie juniora starszego a w obecnym sezonie został włączony do kadry pierwszego zespołu. Ma już zresztą za sobą debiut w oficjalnym meczu seniorów – trener Łukasz Czajka dał mu szansę gry w obu spotkaniach pucharowych w tym sezonie (w Ligocie Turawskiej i Praszce).

 

Klub wiąże z Natanem bardzo duże nadzieje. Mamy nadzieję, że ten zawodnik przetrze szlak i już niedługo kolejni piłkarze z naszej Akademii otrzymają możliwość podpisania profesjonalnej umowy z Polonią. Natan posiada bardzo duży talent i wierzę, że w najbliższym czasie go wykorzysta. Podpisanie kontraktu przez Natana to bardzo jasny i czytelny sygnał: klub Polonia Nysa chce stawiać na wychowanków. Jednak zawodnicy muszą mieć świadomość, że jako wychowankowie nie będą mieli żadnej taryfy ulgowej. Wręcz przeciwnie, oczekiwania i wymagania wobec nich będą jeszcze większe. Jestem jednak przekonany, że wkrótce będą widoczne kolejne efekty pracy wykonywanej przez trenerów i wszystkich pracowników Akademii Polonii Nysa – mówi Łukasz Gadzina, prezes KS Polonii Nysa.

 

Natanowi gratulujemy podpisania kontraktu i życzymy samych sukcesów w “dorosłej” Polonii!

Przy podpisaniu kontraktu obecni byli również rodzice Natana – Państwo Wojciech i Izabela Wierzchowscy. Serdecznie Państwu gratulujemy i życzymy jak największych sportowych wrażeń z udziałem Natana.