Oficjalna Strona Klubu
pixel

Nie obronimy Pucharu – bolesna porażka w Ozimku

Niestety, nie uda się naszej drużynie powtórzyć zeszłorocznego zwycięstwa w wojewódzkim Pucharze Polski. W meczu półfinałowym po bardzo słabym występie zasłużenie przegraliśmy w Ozimku i odpadliśmy z rozgrywek.

Drużyna Małejpanwi od początku spotkania była stroną dominującą i szybko, bo po zaledwie kwadransie gry objęła dwubramkowe prowadzenie. Na tym nie spoczęli i do końca pierwszej połowy stworzyli sobie jeszcze parę sytuacji bramkowych pod bramką Piotra Kowalczyka. Słabo grająca drużyna Polonii nie stworzyła sobie w tej części gry klarownej okazji do zdobycia bramki (jedyne sytuacje to niecelny strzał Adriana Błaszkiewicza i zablokowane uderzenie Patryka Ostrowskiego).

 

Na drugą połowę spotkania wychodziliśmy z nadzieją na zmianę niekorzystnego rezultatu. W początkowych minutach trochę zamieszania pod bramką Walotka zrobił wprowadzony po przerwie Mateusz Danieluk ale gospodarze szybko sprowadzili nas na ziemię. Nieporozumienie pomiędzy Luka Redkiem i Piotrkiem Kowalczykiem wykorzystał Kamiński i w 54 minucie było już “po meczu”. Mający wynik gospodarze oddali inicjatywę naszym zawodnikom ale nas stać było tylko na bramkę honorową, którą w ostatnich minutach spotkania zdobył Kacper Duda.

 

Bardzo słaba postawa w Ozimku i zasłużona porażka boli i nie napaja optymizmem przed dalszą częścią sezonu. Obrona zdobytego przed rokiem Pucharu była jednym z priorytetów przed rundą wiosenną. We wczorajszym spotkaniu nie było widać było różnicy klas rozgrywkowych pomiędzy grającymi zespołami – gdyby ktoś oglądając to spotkanie nie wiedział, na jakich szczeblach rozgrywkowych występują obie drużyny, po jego zakończeniu powiedziałby, że to Małapanew, a nie Polonia gra w wyższej klasie rozgrywkowej.

KS Małapanew Ozimek – KS Polonia Nysa 3:1 (2:0)

 

Bramki: Bienias 13′, Bienias 15′, Kamiński 54′ – Duda 90′

 

Małapanew: Walotek – Świerc, Słowik, Kwiatkowski, Sowiński – Komor (90′ Paweł Marzec), Górniaszek, Riemann, Kuchta (78′ Grześkiewicz) – Bienias (89′ Kiriakow), Kamiński (68′ Gos)

 

Polonia: Kowalczyk – Fedorowicz, Błaszkiewicz, Redek, Czabanowski – Ostrowski (60′ Duda), Nazar (46′ Leśniak), Perkowski, Wojtaszek, Zapotoczny (87′ Sikora) – Setla (46′ Danieluk)

Foto główne: Wiktor Gumiński – NTO