Oficjalna Strona Klubu
pixel

Nowi koordynatorzy w Akademii

Marek Gandziarowski oraz Adrian Klakla objęli funkcje koordynatorów w naszej Akademii. Obaj nowe obowiązki będą łączyć z dotychczas sprawowanymi funkcjami (trener juniorów starszych oraz II trener seniorów).

Nowi koordynatorzy będą bezpośredni odpowiedzialni za rozwój Akademii. Zgodnie z ustaleniami Marek będzie odpowiadał za drużyny 11-osobowe (Junior Starszy, Junior Młodszy oraz dwie drużyny Trampkarzy), natomiast Adrian będzie odpowiadał za drużyny dziecięce (trzy drużyny Młodzików, trzy drużyny Orlików, dwie drużyny Żaków i dwie drużyny Skrzatów). Oboje będą podlegać Dyrektorowi Klubu Markowi Byrskiemu oraz Dyrektorowi Sportowemu Polonii Łukaszowi Czajce.

 

Akademia Polonii jest w tej chwili w zupełnie innym miejscu niż w 2016 roku, gdy rozpoczynaliśmy pracę w klubie – mówi Łukasz Gadzina, Prezes Polonii Nysa. – Wówczas niemal od początku trzeba było budować strukturę szkoleniową. Dzięki wspólnej pracy wielu osób udało się w ciągu tych lat zbudować klub na solidnych fundamentach, mający przed sobą dobrą przyszłość. Obecnie Akademia liczy 14 drużyn i blisko 250 zawodników ale z pewnością nie chcemy na tym zaprzestać a jej ciągły rozwój to jeden z priorytetów Klubu. Marek i Adrian to odpowiednie osoby na to stanowisko i jesteśmy pewni, że dzięki swojej wiedzy i zaangażowaniu pozwolą wznieść Akademię na jeszcze wyższy poziom. I tego im serdecznie życzymy!