Oficjalna Strona Klubu
pixel

Nowy sezon za pasem – informacje na temat kadry i sztabu

Wielkimi krokami zbliża się sezon 2023/2024. Sobotnim meczem pucharowym w Głogówku nasza zawodnicy rozpoczynają granie o stawkę. Po spadku z III ligi kształt kadry pierwszej drużyny uległ znaczącej zmianie – przede wszystkim średnia wieku wśród zawodników uległa znaczącemu obniżeniu.

Informacje na temat kształtu kadry zaczniemy od sztabu szkoleniowego. Przed sezonem dołączył do niego Tomasz Chatkiewicz (na zdjęciu poniżej), który został asystentem Andrzeja Moskala. Nowego członka sztabu kibice znają zapewne z pracy w MKS Kluczbork, gdzie był I trenerem do końca ubiegłego sezonu.

Jeżeli chodzi o skład pierwszej drużyny to w pierwszej kolejności chcielibyśmy przedstawić zawodników, którzy w nim zostali po spadku z III ligi. Są nimi: Maciej Pisula, Dominik Sikora, Denis Dudek (transfer na stałe po wypożyczeniu), Natan Wierzchowski, Kacper Duda, Ignacy Marciniak, Jakub Seremet oraz Jakub Gabryliszyn. Dodatkowo po półrocznym wypożyczeniu do LZS-u Domaszkowice wrócił do Nas Krzysztof Kulak.

Wiele odejść zmusiło sztab szkoleniowy oraz Zarząd do poszukiwania nowych zawodników. Na tą chwilę (rozmowy transferowe w sprawie kilku zawodników jeszcze trwają) możemy potwierdzić, że nowymi zawodnikami Polonii zostali:

  • Mikołaj Kuc – poprzedni klub WKS Śląsk Wrocław
  • Dawid Stempin – poprzedni klub Polonia Marcinki Kępno
  • Mateusz Dudek – poprzedni klub Ślęza Wrocław
  • Marek Kozioł – poprzedni klub OKS Olesno
  • Szymon Wojakowski – poprzedni klub LZS Piotrówka
  • Patryk Ostrowski – poprzedni klub Strzelinianka Strzelin
  • Dawid Ostrowski – poprzedni klub Esthetic Ludów Śląski

Szczegółowe prezentacje nowych zawodników ukażą się niebawem.

Od początku przygotowań z drużyną przygotowują się również juniorzy naszego Klubu. Są nimi: Konrad Bogacz, Patryk Gadzina, Oskar Kubicz, Jakub Mrówka, Mateusz Pierz oraz Jakub Kamienik. O tym, którzy z nich przekonają do siebie trenera Moskala i zostaną na stale w kadrze I zespołu dowiemy się wkrótce.

Kapitanem i zarazem najstarszym zawodnikiem naszej drużyny będzie w sezonie 2023/2024 Maciej Pisula.

Kadra uległa gruntownej przebudowie a w nowym sezonie zobaczymy w naszych barwach młodych, głodnych sukcesów zawodników. Czy te sukcesy nadejdą – przekonamy się już wkrótce.