Oficjalna Strona Klubu
pixel

Obie drużyny liczą na przełamanie – zapowiedź derbów Opolszczyzny w Kluczborku

Przed nami 13 kolejka rozgrywek III ligi w sezonie 2020/2021. Kolejnym przeciwnikiem naszego klubu będzie MKS Kluczbork, aktualnie piąta drużyna w ligowej tabeli. Derby Opolszczyzny zostają rozegrane na stadionie miejskim w Kluczborku a ich początek zaplanowano na godzinę 18.

 

Gospodarze sobotniego spotkania byli rewelacją początku sezonu, gdy w pierwszych 7 kolejkach zdobyli 16 punktów. Po świetnym początku coś się jednak zacięło, czego efektem jest zaledwie 1 punkt w ostatnich pięciu spotkaniach. Aktualnie MKS zajmuje 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów, na co złożyło się 5 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek. Duża w tym zasługa Bartosza Włodarczyka, który z dorobkiem 9 bramek zajmuje wysokie miejsce w klasyfikacji strzelców III ligi. Apetyty były jednak z pewnością większe dlatego słabsze ostatnio wyniki nie pozostały bez echa i jak czytamy na oficjalnej stronie klubu z Kluczborka doszło w tym tygodniu do spotkania Zarządu Klubu ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami. O motywację gospodarzy przed meczem z naszą drużyną nie musimy się więc martwić bo każdy liczy tam na przełamanie w domowym spotkaniu z beniaminkiem i przedostatnią obecnie drużyną w tabeli.

 

Nasza drużyna nie jest faworytem tej potyczki, ale łatwo skóry sprzedawać nie zamierzamy. Podobnie jak gospodarze my również liczymy na przełamanie, czym zapewne byłyby pierwsze punkty wyjazdowe w lidze. W ostatnim meczu ligowym przełamaliśmy w końcu limit pecha i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Przed nami 3 spotkania w ciągu jednego tygodnia (Kluczbork, Tarnowskie Góry, Żmigród) i nie ma co ukrywać, że jeżeli zamierzamy poprawić pozycję w tabeli to musimy w tych meczach zapunktować. Sytuacja kadrowa jest dobra, do treningów powrócił już po kontuzji Mateusz Danieluk, normalnie ćwiczył również nieobecny przed tygodniem Alan Majerski. Ostateczną kadrę na to spotkanie trener Arkadiusz Bator ogłosi jednak po dzisiejszym rozruchu przedmeczowym.

Aby przypomnieć sobie ostatnie ligowe spotkanie o punkty drużyn z Nysy i Kluczborka trzeba się cofnąć bardzo głęboko w czasie – dokładnie to aż do sezonu 2006/2007. Wtedy to obie ekipy rywalizowały w ramach IV ligi opolskiej i dwukrotnie zwyciężyła drużyna z Kluczborka, za każdym razem po 3:2.

Jeżeli chodzi o czasy teraźniejsze to obie ekipy zagrały towarzysko 29 stycznia tego roku w Kluczborku i wtedy również padł wynik 3:2 dla MKS-u (obie bramki dla nas zdobył Kacper Duda).

Mecz zostanie rozegrany przy sztucznym świetle ale daleko mu będzie do rangi “piłkarskiego święta”. Jak już pisaliśmy, zgodnie z nowymi wytycznymi rządu spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności. Pozostaje nam jedynie transmisja online a tą zgodnie z umową przeprowadzi ŚląskieTV. Już teraz zapraszamy do wykupywania subskrypcji i kibicowania nam przed ekranami!

Spotkanie MKS – Polonia poprowadzi trójka sędziowska z Lubuskiego Kolegium Sędziów. Głównym rozjemcą będzie Pan Paweł Łapkowski, któremu na linii pomagać będą Piotr Maczalski oraz Sebastian Chudy.

13 kolejka – 3 Liga Grupa III

MKS Kluczbork – KS Polonia Nysa

17.10.2020 godz.18

Kluczbork, ul. Sportowa 7